آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85150
تاریخ انتشار : 20 مهر 1394 14:32
تعداد بازدید : 1034

بازار کم رونق گجت های پوشیدنی در ایران

روند رو به رشد استفاده از گجت های پوشیدنی در دنیا، از علاقه کاربران به این فناوری حکایت دارد اما در ایران هنوز این کالاهای دیجیتالی نتوانسته اند خود را در دل کاربران جای دهند.


خبرگزاری مهر- نمی توان به راحتی از تجربه داشتن تجهیزات الکترونیکی کوچکی که در کنار گوشی های هوشمند، می تواند قابلیت ها و امکاناتی فراتر از یک گوشی را در اختیار کاربر قرار دهد، گذشت؛ شاید به همین دلیل است که کمپانی های مختلف فناوری در دنیا به سرعت در حال ارایه این ابزارها تحت عنوان «گجت های پوشیدنی» هستند تا بتوانند در بازار فناوری های نو، سهمی در اختیار بگیرند.
اما در ایران هنوز این ابزارهای دیجیتالی در سبد مصرف کاربران موبایل جای نگرفته است.
محبوبیت گجت های تازه از راه رسیده اگرچه در ایران آنطور که باید نیست اما رقابت بسیاری در میان کمپانی های مطرح جهان برای این گجت ها شکل گرفته است، به نحوی که براساس آخرین بررسی های اعلام شده از سوی موسسه تحقیقاتی بین المللی IDC که مربوط به سه ماهه نخست سال جاری میلادی می شود بالغ بر 4/11 میلیون ابزار پوشیدنی هوشمند به بازار عرضه شده که این رقم در بازه زمانی مشابه در سال گذشته حدود 8/3 میلیون گجت بوده است.
شواهد نشان می دهد که دستبند و مچ بندهای سلامتی و ساعت های هوشمند در بازار ایران، آنطور که باید مشتری ندارند و به رغم انتظارات، کاربران گوشی های هوشمند، هنوز نیاز این ابزارهای فناورانه را حس نکرده اند.
چرا که انتظار می رفت جوانان و نوجوانانی که زمان زیادی را وقف استفاده از گوشی های هوشمند خود می کنند از این گجت های تازه از راه رسیده استقبال کنند اما فعالان بازار می گویند که رونقی در این بازار نیست و از نظر کاربران ایرانی این گجت ها امکانات چندانی نداشته و نسبت به قیمت شان کارآمد نیستند.
با گذشت نزدیک به ۲ سال از اولین ورود این گجت ها به ایران، اندک کاربران ایرانی که خواستار خرید گجت های پوشیدنی هستند نیز بیشتر محصولاتی را مورد توجه قرار می دهند که قیمتی کمتر از ۵۰۰ هزار تومان داشته باشد.
این درحالی است که هم اکنون ساعت های هوشمند کمپانی اپل حداقل یک میلیون و ۵۰۰ هزار بوده و تا ۵ میلیون تومان هم قیمت داده می شود. در همین حال ساعت های هوشمند سامسونگ نیز قیمتی بالاتر از یک میلیون تومان دارند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :