آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85133
تاریخ انتشار : 20 مهر 1394 12:24
تعداد بازدید : 853

روزانه 400 حمله به سایت آیت الله مکارم شیرازی انجام می شود

مدیر پایگاه اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات دفتر آیت الله مکارم شیرازی از حمله هکرهای خارجی و معاند بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ بار در روز به پایگاه این مرجع تقلید خبر داد.

ایسنا- حجت الاسلام وحید علیان نژاد گفت: با توجه به نفوذ کلام و رویکردهای تقریبی آیت الله مکارم شیرازی، معاندین وهابی و تکفیری طی سال های اخیر حملات سایبری زیادی را به پایگاه اطلاع رسانی معظم له داشته اند که با پشتیبانی و بکارگیری نیروهای متخصص این حملات دفع شده اند.
وی با بیان این که پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله مکارم شیرازی از تیم های فنی و زبده ای بهره مند است افزود: این حملات بیشتر از سرورهای وهابی، تکفیری و سلفی متصل به آمریکا و آلمان انجام می پذیرد که تاکنون مقابله و دفع شده است.
علیان نژاد بیان کرد: ما در این پایگاه سعی کرده ایم کارهای مهمی از جمله، اعلام مواضع و دیدگاه های این مرجع تقلید در بخش اطلاع رسانی سایت و ترجمه تألیفات و محتواهای فقهی به 6 زبان روسی، ترکی، انگلیسی، عربی، اسپانیولی و فرانسوی در بخش بین الملل منتشر کنیم.
علیا ن نژاد ادامه داد: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی به نشانی اینترنتی makarem.ir افزون بر بخش های جدید و متنوع از محیط گرافیکی جدید برخوردار شده و زیرساخت آن نیز تغییر کرده است و مطالب به گونه ای آماده شده که هم برای مخاطبان عام و هم محققان و طلاب قابل استفاده 
است.
مدیر پایگاه اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات دفتر آیت الله مکارم شیرازی با بیان  این که «اخبار، تقویم اسلامی، پرسش و پاسخ، بخش احکام شرعی، چند رسانه ای و نرم افزارهای اسلامی از قسمت های مختلف این سایت است» افزود: درس و پند، کتاب و مقاله و نشانی دفا تر آیت الله مکارم شیرازی از بخش های دیگر این سایت است.
وی با بیان  این که «در این سایت سوالات فقهی، اعتقادی و اخلاقی مخاطبان به صورت آنلاین، پیام کوتاه و چت الکترونیکی پاسخ داده می شود» عنوان کرد: این سایت منبع کاملی از معارف و احکام اسلامی است.
علیان نژاد با بیان این که «دسترسی به متن قرآن کریم، مفاتیح و نهج البلاغه به همراه تفسیر و ترجمه آیت الله مکارم وجود دارد» خاطرنشان کرد: دروس ایشان شامل متن، صوت و فیلم درس با تفکیک موضوع در سایت موجود است.
مدیر پایگاه اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات دفتر آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که «بیش از 650عنوان از کتب و مقالات تالیفی آیت الله مکارم شیرازی در این پایگاه بارگذاری شده است» تصریح کرد: بیش از 6 هزار سوال و شبهه در این پایگاه تا امروز پاسخ داده شده است.
وی با بیان این که «این پایگاه به زبان های انگلیسی، اردو، روسی و آذری در دسترس است» خاطرنشان کرد: این سایت در آینده نزدیک به زبان های اسپانیولی و فرانسه مجهز می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :