آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85132
تاریخ انتشار : 20 مهر 1394 12:7
تعداد بازدید : 795

الون ماسک بعد از تمسخر اپل از آن تمجید کرد

الون ماسک، مدیر عامل تسلاموتورز که چندی پیش در مصاحبه ای با یک نشریه آلمانی، شرکت اپل و توان رقابتش در حوزه خودرو را به مسخره گرفت و گفت که اپل قبرستان تسلاست و این شرکت فقط می تواند آیفون ساز خوبی باشد، نه خودروساز.


فناوران- وی همچنین گفت: اپل نیروهای اخراج شده از تسلا را قاپ می زند تا از ایده های ما استفاده کند. حال با گذشت چند روز از انتشار این خبر، ماسک سعی کرده که ادبیات حرف زدنش را راجع به اپل تغییر دهد و به نوعی بابت این موضوع عذرخواهی کند. 
بارها در اخبار آمده است که رقابت بین تسلا موتورز به عنوان یکی از پیشتازان تولید خودروهای برقی و دیگر شرکت های حوزه تکنولوژی بالا گرفته است و حتی رقبا، کارمندان این شرکت را استخدام کرده اند تا بتوانند بر این رقیب قدرتمند غلبه کنند. موضوع اصلی مصاحبه الون ماسک، با نشریه اقتصادی «هندل اشبلات» آلمان نیز همین موضوع بود. وقتی از ماسک پرسیده شد که آیا نگرانی درباره رقبا و کار مهندسان سابق تسلا در شرکت های رقیب دارد یا نه؟ پاسخ او جالب بود، او گفت: در تسلا من و همکارانم یک جوک داریم که می گوییم اپل قربستان تسلاست. یعنی اینکه اگر نمی توانید در تسلا موفق شوید و به اندازه کافی خوب نیستید، خب به اپل بروید. 
پیش از این شرکت اپل که در حوزه کامپیوتر و موبایل فعالیت و موفقیت چشمگیری دارد، حرکت به سوی صنعت خودرو را آغاز کرده، اما بارها از مهندسان و شرکت هایی که قبلا  از تسلا اخراج شده اند بهره گرفته است. 
ماسک در توضیح نظر خود گفت: اپل در حوزه آیفون و دیگر محصولاتش کار سابقه دارد، اما حوزه خودرو چیزی نیست که به سراغ یک مهندس یا یک شرکت روی و بگویی یک خودرو برای من با نام اپل بساز، صنعت خودرو یک صنعت پیچیده است. 
هدف سفر ماسک به آلمان، ملاقات با مقامات و نمایندگان دولت این کشور برای رایزنی درباره ایجاد امکانات و تسهیلات برای خودروهای الکتریکی است. او امیدوار است در این سفر دولت آلمان را قانع کند مانند نروژ، 
اجازه استفاده خودروهای برقی از مسیر خط ویژه اتوبوس و دیگر تسهیلات رفت وآمدی را برای خودروهای برقی فراهم کند تا دست تسلا برای فروش در این کشور باز باشد. همین سفر و هدف آن نیز نشان دهنده جسارت و اعتماد به نفس اوست، چراکه آلمان یکی از بزرگترین کشورهای تولید خودرو در جهان است و اینکه یک خودروساز نوپا به دنبال بازار در این کشور باشد، امری رایج نیست. 
او درباره اشتباه خودروسازان آلمانی در عرصه خودروهای الکتریکی نیز به روزنامه آلمانی گفت: اشتباه خودروسازان آلمانی در این است که برای رسیدن به آینده، حاضر نیستند از گذشته دست بکشند. ما به مرزهای توانایی سوخت های دیزلی و بنزینی رسیده ایم و آنچه به سر فولکس در آمریکا آمد نشان می دهد که دیزل بیش از این گنجایش ندارد. خودروسازها برای اینکه بتوانند به آینده صنعت خودروهای الکتریکی برسند، باید خودروهای متفاوت از گذشته اختراع کنند و دست از سوخت های فسیلی بردارند.
ماسک برای عذرخواهی از اپل به دلیل زدن این حرف ها گفت: من از اپل بدم نمی آید. اپل شرکت بزرگی است که بسیاری از افراد نخبه و ماهر در آن مشغول به کارند. من عاشق محصولات اپل هستم و بسیار خوشحالم که آنها نیز روی خودروهای برقی کار می کنند. 
منابع: Time و Engadget


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :