آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85131
تاریخ انتشار : 20 مهر 1394 12:5
تعداد بازدید : 923

تلفیق کارت سوخت با کارت های بانکی

رئیس کانون جایگاه داران سوخت کشور از تلفیق کارت سوخت با کارت بانکی خبر داد و گفت: در استفاده از این طرح علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها زمینه برای تسهیل سوخت رسانی در کشور فراهم می شود.

فناوران - ناصر رئیسی فر رئیس کانون جایگاه داران سوخت کشور درباره سرنوشت کارت سوخت هوشمند گفت: سامانه کارت سوخت به هیچ عنوان حذف نخواهد شد چرا که اطلاعات و آمار خودروها توسط این کارت حاصل می شود بنابراین باید تدبیری اندیشیده شود تا با ارایه کاربردهای جدید انگیزه بیشتری برای استفاده از آن ایجاد کرد.
وی تصریح کرد: انجمن جایگاه داران سوخت کشور پیشنهادی مبنی بر تلفیق کارت سوخت با کارت های عابربانک یا شبکه شتاب به وزارت نفت ارایه داده اند که به موجب آن افراد می توانند در حین سوخت گیری از کارت بانکی خود استفاده کنند.
رئیسی فر ادامه داد: با توجه به اینکه شرکت ملی پخش برای تجهیز سامانه از تجهیزات گرانقیمت برای این سامانه استفاده کرده است بنابراین برای جلوگیری از ریخت و پاش های هزینه ای تلفیق کارت سوخت با کارت بانکی باید جدی گرفته شود.
وی به فواید این کارت اشاره کرد و گفت: در صورت اجرایی کردن این طرح علاوه بر کاهش نقدینگی، افزایش گردش بانکی و تجارت الکترونیکی و همچنین تأثیری در ارایه سوخت رسانی بهتر فراهم می شود همچنین چالشی که بین جایگاهدار و مصرف کننده در هنگام سوخت گیری وجود داشت کاهش پیدا می کند و با این روش امنیت در جایگاه های کشور ایجاد می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :