آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85120
تاریخ انتشار : 20 مهر 1394 11:27
تعداد بازدید : 607

بر اساس فهرست تصادفات ایالت کالیفرنیا

خودروهای بی راننده در هیچ تصادفی مقصر نبوده اند

موسسه نظارت بر رانندگی و گواهینامه ایالت کالیفرنیا آمریکا فهرست سالانه تصادفات اتومبیل های بدون راننده را منتشر کرد.

Engadget- گزارش موسسه دولتی ایالت کالیفرنیا که جزو معدود ایالاتی است که در آن خودروهای بدون راننده در حال آزمایش هستند نشان می دهد طی یک سال گذشته این خودروها در هشت تصادف شهری حضور داشته اند که در هیچ کدام مقصر نبوده اند. پیش از این و در ماه مه گوگل به صورت خودجوش این گزارش های تصادف را به همان شکلی که در پرونده DMV (موسسه نظارت بر رانندگی) ثبت شده است درباره خودروهای خود منتشر کرده بود. گزارش فعلی موسسه نظارت بر رانندگی نشان می دهد که شش تصادف از مجموع هشت تصادف، در حالی بوده که خودروی مقابل دنده عقب می رفته است و این شامل یکی از تصادف ها که خودروی بدون راننده شاسی بلند لکسوس نیز در آن درگیر بوده می شود. نیمی از این تصادفات دنده عقب در حالی رخ داده که خودروی بدون راننده کاملا ایستاده بوده است.
تصمیم DMV برای انتشار سالانه گزارش تصادف های خودروهای بدون راننده بسیار معنی دار است و این در حالی است که اکنون 10 شرکت در حال آزمودن خودروهای خود در جاده های کالیفرنیا هستند و برآورد می شود به زودی شرکت های دیگری مانند اپل نیز به جمع آنها بپیوندند. ورود اپل به صنعت خودروهای هوشمند برای این شرکت هزینه گزافی دارد و اپلی ها باید بپذیرند که مانند گوگل در مقابل افکار عمومی کاملا شفاف عمل کنند و گزارش های محرمانه و غیر رسمی را از دستورکار خود خارج کنند. 
بر اساس این گزارش تاکنون خودروی رباتیک گوگل بیشترین آزمایش را در جاده های عمومی داشته و برآورد می شود در تجزیه و تحیلیل داده ها و ارتقاء تکنولوژی خود نیز از رقبای دیگر جلوتر باشد. 
براساس گزارش DMV، تنها یک مورد از این تصادف ها بوده که در آن خودروی بدون راننده شرکت «دلفی» مقصر شناخته شده، اما این خودرو در زمان تصادف در حال حرکت روی سیستم دستی و تحت کنترل راننده تست این شرکت بوده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :