آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8508
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 9:44
تعداد بازدید : 753

اعضای کمیسیون سخت‌افزار نصر تهران در واکنش به حاشیه‌های استعفای رییس کمیسیون هشدار دادند

فاصله سخت افزاری ها با نظام صنفی رایانه ای بیشتر خواهد شد

اعضای کمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران و کمیسیون IT مجمع عالی واردات کشور در آخرین جلسه خود، با انتشار بیانیه ای نسبت به استعفای سیامک پیربابایی رییس کمیسیون و تبعات آن واکنش نشان دادند.

فناوران- در بیانیه کمیسیون سخت‌افزار نصر تهران که دیروز به دست روزنامه رسید، ضمن ابراز تاسف از استعفای پیربابایی، هشدار داده است که از این پس احتمالا امکان ادامه پربار جلسات مهیا نخواهد بود.
در این بیانیه همچنین «دست‌های آشکار و پنهان» به تلاش برای «انحراف موضوع» از طریق «انتشار مطالب بی‌اساس» متهم شده‌اند. اشاره‌های این بیانیه به مطالبی است که از سوی یکی دونفر از اعضای سابق هیات مدیره نظام صنفی نصر تهران در نشریات منتشر شده است.
متن بیانیه کمیسیون سخت‌افزار نصر تهران و کمیسیون IT مجمع عالی واردات به این شرح است:
«استعفای همکار گران‌قدر جناب آقای پیربابایی ریاست محترم کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران از عضویت در هیات مدیره و بالطبع ریاست کمیسیون سخت‌افزار، بیش از آنکه تلخی از دست دادن همکاری یکی از شایسته‌ترین و تواناترین نماینده‌های این صنف را به کام اعضایش بنشاند، هشداری است واضح و آشکار برای دلسوزان و یاران واقعی این صنف. تردیدی نیست که ورود ایشان به این عرصه، با هدف ارتقای جایگاه سازمان نظام صنفی و خروج ایشان از میدان، به سبب ناامیدی در کسب نتیجه‌ای شایسته و درخور است. کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، که پس از وقفه‌ای طولانی با محوریت ایشان موفق به برگزاری جلسات متعدد و پرثمر با مشارکت اکثریت قریب به اتفاق اعضا در کلیه جلسات شده بود، عملا شرایط لازم برای ادامه این روند را مهیا نمی‌بیند.
متاسفانه دست‌های آشکار و پنهان، که نقد و ریشه یابی و آسیب شناسی مصلحت اندیشانه این رخداد را به نفع خود ندانسته و مصلحت خویش را در ایجاد تشنج می‌بینند، بلافاصله دست به کار شده و با انتشار مطالب بی‌اساس، سعی در انحراف موضوع  دارند.
فضای رسانه‌ای ایجاد شده در روزهای اخیر توسط قلم‌های شناخته شده و به نام بعضی از اعضای هیات مدیره سازمان، بیش از پیش پرده از چهره عوامل آشکار و نهان زمینه ساز چنین رخدادی بر می دارد. فضایی که در آن هر صدای منتقد یا مخالفی با سخیف‌ترین برخوردها و اتهامات و توهین‌ها مورد حمله قرار می‌گیرد و در این بین نه حرمتی برای کسی رسمیت دارد و نه هیچ گونه مضایقه‌ای از پایمال کردن ارزش‌های اخلاقی و انسانی می‌شود. برخوردهای رسانه‌ای مشکوک روزهای اخیر، تهدید و تلاش در بی‌ارزش قلمداد کردن این استعفا و نیز از همه مهم‌تر توهین به فعالان شاخه‌های مختلف حوزه سخت‌افزار و رسته‌های قانونی تولید و واردات و توزیع، عملا راه را بر رفع عوامل این استعفا و برداشتن موانع فعالیت ایشان در سازمان بسته که در صورت عدم برخورد مناسب، موجب به وجود آمدن شکاف عمیق‌تری بین سازمان نظام صنفی و فعالان حوزه سخت‌افزار خواهد شد.
بدون شک این اقدامات که مشابه آن نیز قبلا زیاد دیده شده است، زاییده تفکری مسموم و انحصار گرا است که وجود افراد مستقل و صاحب نظر را در عرصه‌های تصمیم‌گیری بر نمی‌تابد و برای اعضای صنف حق انتخاب و اظهار نظر قایل نیست. این تفکر برای خود سلطه‌ای مادام‌العمر و بی قید و شرط  تدارک دیده و هرگاه احساس خطر کرده، توپخانه‌اش برای شلیک با تمام توان و بدون هیچ گونه ملاحظه‌ای آماده بوده است.
اعضای کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، ضمن محکوم کردن حرکات و برخوردهای ناشایست روزهای اخیر، از هیات مدیره سازمان نظام صنفی می‌خواهند با صیانت از جایگاه ارزشمند این سازمان، و به منظور حراست از منافع صنف فناوری اطلاعات، به ریشه‌یابی علل و عوامل این استعفا پرداخته، با اصلاح شیوه‌های ناقص و نادرست رایج که زمینه‌های انحراف و مدیریت در سایه عده‌ای معدود را بر این نهاد صنفی مهیا کرده است، به حفظ استقلال سازمان، ارتقای جایگاهش و تحصیل حقوق همه اعضای آن همت ورزند.»
گزارش فناوران حاکی است که کمیسیون سخت‌افزار  در سومین دور هیات مدیره نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، با برگزاری شش جلسه با میانگین 83 درصدی حضور اعضا، یکی از پرکارترین کمیسیون‌های سازمان بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :