آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85056
تاریخ انتشار : 19 مهر 1394 14:39
تعداد بازدید : 858

مارشمالو برای گوشی های نکسوس قابل دریافت است

شرکت گوگل عرضه آندرویید شش موسوم به مارشمالو را برای یک سری از گوشی های خانواده نکسوس آغاز کرد.

ایسنا - طبق اعلام قبلی، جدیدترین نسخه آندرویید ابتدا برای گوشی های نکسوس 5، نکسوس شش، تبلت های نکسوس 7، نکسوس 9 و نکسوس پلیر عرضه خواهد شد.
آپدیت جدید آندرویید مارشمالو به صورت خودکار و آنلاین برای این گوشی ها ارسال می شود. این به معنای اینست که کاربران دستگاه های سازگار مجبور نیستند که برای دریافت آپدیت گوشی را به رایانه متصل کنند.
کاربران پس از مشاهده فایل آندرویید شش در گوشی خود پیامی را به همراه مراحل نصب سیستم عامل جدید دریافت خواهند کرد.
آندرویید 6 مارشمالو در حال حاضر به صورت پیش نصب روی گوشی های پرچمدار گوگل به نام های نکسوس 5X و نکسوس 6P و تبلت پیکسل C گوگل وجود دارد. برجسته ترین ویژگی های آندرویید مارشمالو شامل باتری بهینه و افزایش قابلیت های جستجوی گوگل هستند.
آندرویید 6 یا همان مارشمالو در مقایسه با آندرویید لالی پاپ تغییرات بصری چندانی را به همراه ندارد ولی در عوض روی ارتقای قابلیت های فنی از جمله ثبات بهتر و تجربه کاربری تمرکز کرده است.
یکی از ویژگی های جدید آندرویید 6 حالت ذخیره باتری موسوم به “دوز”(Doze) است که به سیستم این امکان را می دهد وقتی برای یک مدت طولانی مورد استفاده قرار نگرفت، برنامه هایی را که باتری را مصرف می کنند ببندد.
دیگر ویژگی قابل توجه تغییر سیستم مجوز به اپلیکیشن ها است و به کاربران این امکان را می دهد کنترل بیشتری روی اطلاعاتی که اپلیکیشن ها به آن دسترسی دارند، داشته باشند. مارشمالو به کاربر این اجازه را می دهد که دسترسی به دوربین یا موقعیت مکانی را همانند سیستم iOS رد یا قبول کنند.
شاید بزرگترین تغییر ظاهری آندرویید 6 امکان جدیدی باشد که با موتور جست وجوی گوگل این امکان را می دهد که بین اپلیکیشن ها و محتوایی که روی نمایشگر وجود دارد به طور عمیق جست وجو کند تا اطلاعات بیشتری درباره آنچه می بیند در اختیار وی بگذارد. شما همچنین قادرید از سرویس “گوگل حالا” اطلاعات محتوایی تری را با توجه به آنچه که در نمایشگر می بینید بخواهید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :