آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85053
تاریخ انتشار : 19 مهر 1394 14:35
تعداد بازدید : 907

فروش خوب گوشی های مایکروسافت در دنیا

وقتی از سیستم عامل های موبایلی در دنیا صحبت می شود، معمولا آندرویید و آی او اس را به یاد می آوریم، اما بر اساس آماری که به تازگی منتشر شده، سهم مایکروسافت هم در این بازار در برخی از کشورها چشمگیر است.


فناوران- مایکروسافت در طول سال های اخیر همواره در بخش سیستم عامل موبایل دنباله رو گوگل و اپل بوده، اگرچه رقابت در این زمینه بسیار دشوار بوده، اما در برخی از نقاط دنیا مایکروسافت به موفقیت هایی دست یافته است. 
گزارش ها حاکی است در طول سه ماه سوم تابستان مایکروسافت توانست جایگاه سومین تولید کننده بزرگ گوشی های هوشمند در ۵ کشور بزرگ اروپا، بریتانیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا را به خود اختصاص دهد. سامسونگ هنوز هم یکه تاز بازارهای این ۵ کشور بزرگ اروپا با ۳۹ درصد از سهم بازار است. اپل نیز با رشد 5/2 درصدی نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته، با در اختیار داشتن 2/16 درصد از بازار در مکان دوم قرار دارد. 
مایکروسافت با سهم 6/10 درصدی  در رتبه سوم بیشترین سهم از بازار در ۵ کشور بزرگ اروپا قرار دارد. سال گذشته رتبه سوم در اختیار سونی با 6/10درصد بود؛ ولی امسال سونی با کاهش سهم خود از بازار، به 1/7 درصد از بازار این ۵ کشور اروپایی دست یافته است.
البته شرکت های دیگری مثل موتورولا، ال جی و هوواوی در بازار اروپا سهم زیادی به خود اختصاص نداده اند.  به این ترتیب گزارش شده که در طول سه ماهه سوم سال میزان فروش گوشی توسط مایکروسافت از مجموع فروش موتورولا و اچ تی سی در ۵ کشور بزرگ اروپا بیشتر بوده است. 
حالا با معرفی محصولات جدید مایکروسافت از جمله لومیا ۹۵۰، لومیا ۹۵۰ ایکس ال و لومیا ۵۵۰ همچنین ارایه ویندوز موبایل ۱۰ برای محصولات قدیمی تر این شرکت انتظار می رود که وضع مایکروسافت حتی بهتر از قبل شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :