آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85030
تاریخ انتشار : 19 مهر 1394 12:59
تعداد بازدید : 611

تعرفه خدمات هم مکانی افزایش یافت

درحالیکه وزارت ارتباطات کاهش قیمت دسترسی به اینترنت و توسعه پهنای باند در کشور را یکی از اهداف اصلی اعلام می کند اما خروجی مصوبات و عملکرد آن حاکی از آن است که در عمل، هنگام تعرفه گذاری حق السهم خود را چندین برابر سایر بازیگران مشخص و مصوب می کند.


خبرگزاری تسنیم- اقدام های متناقض در این زمینه گاهی با تصویب و ابلاغ برخی مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نمود عینی می یابد و روی قیمت نهایی پهنای باند ارایه شده از سوی اپراتورهای اینترنتی و هزینه تمام شده یک سرویس اینترنت به کاربران تاثیر می گذارد.
از جمله مصداق های عینی این اقدام دو پهلوی وزارت ارتباطات، یکی از مصوبات اخیر کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درخصوص تعرفه ارایه خدمات هم مکانی در شرکت ارتباطات زیرساخت است که هزینه تازه ای را به اپراتورهای ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت و به دنبال افزایش تعرفه خدمات برای کاربران نهایی تحمیل می کند.
مصوبه شماره یک این کمیسیون در جلسه دویست و پانزدهم با عنوان تعرفه ارایه خدمات هم مکانی در مراکز شرکت ارتباطات زیرساخت هزینه ماهیانه هر رک مورد استفاده توسط اپراتورها را هشت میلیون تومان تصویب کرده است که به شرکت زیرساخت به مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه مهلت داده است تا خدمات هم مکانی را در تمامی مراکز زیرساخت که تقاضای دریافت خدمان هم مکانی در آن ها وجود دارد، فراهم و با رعایت اصل عدم تبعیض و در شایط رقابتی عادلانه به متقاضیان واگذار کند.
این درحالی است که هزینه این سرویس تا پیش از این مصوبه کمتر از یک میلیون و 200 هزار تومان بوده است و اکنون با رشد قابل توجه و با تصویب نرخ هشت میلیون تومان، روی هزینه کلی خدمات ارایه شده از سوی شرکت های اینترنتی تاثیرگذار خواهد بود.
این مصوبه از سوی سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی ابلاغ شده و برای همه اپراتورها لازم الاجرا است اما تاثیر آن در چارچوب هزینه های تمام شده اپراتورها و تعرفه مصوب دریافتی از کاربران به ازای سرویس های مختلف گنجانده نشده است و هزینه زیادی را به اپراتورها تحمیل می کند و در نهایت روی کیفیت و قیمت سرویس نهایی کاربر تاثیرگذار خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :