آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85027
تاریخ انتشار : 19 مهر 1394 12:53
تعداد بازدید : 732

ایران تا سال 1404 نزدیک به 60 میلیون کاربر اینترنت دارد

مدیر مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ضریب نفوذ اینترنت در ایران 53 درصد و تعداد کاربران آن نزدیک به 40 میلیون نفر است که 11 میلیون نفر از اینترنت همراه استفاده می کنند.


ایرنا- مرتضی موسویان روز چهارشنبه در جشنواره ملی هنرهای دیجیتال و همراه در دانشگاه هنر اسلامی تبریز، گفت: ضریب نفوذ اینترنت در ایران بالاتر از متوسط جهانی است که بر اساس پژوهش های انجام شده در سال 1404 این تعداد به 76 درصد و 60 میلیون کاربر افزایش می یابد. 
وی افزود: اینترنت قابل دسترس مردم در ایران با پهنای باند 21.5 مگابایت بوده و متوسط زمان توقف و استفاده از اینترنت 16 ساعت در ماه است. 
موسویان تعداد کاربران اینترنت را در جهان سه میلیارد کاربر اعلام کرد و گفت: متوسط ضریب نفوذ جهانی اینترنت 48 درصد است.
وی با تبیین سناریوهای آینده کاربرد اینترنت برای سال 1404 گفت: بر اساس تحقیقات و پژوهش های انجام شده سناریوهای آینده شامل سناریوی ممکن، سناریوی آینده باور کردنی، آینده محتمل و در نهایت سناریوی آینده مطلوب را شکل می دهد که با توجه به سناریوی مطلوب، تعداد کابران اینترنت در ایران به 60 میلیون نفر در کشور می رسد و متوسط توقف ماهانه افراد در شبکه های مجازی و اینترنت هم 120 ساعت است.
وی افزود: در افق محتمل آینده برای سال 2030 میلادی اتصال کامل انسان در فضای مجازی و شبیه سازی تمام حواس انسان به 100 درصد خواهد رسید و در حال حاضر نیز اتصال دیداری انسان با فضای مجازی به 80 درصد، شنیداری 90 درصد، بویایی 14 درصد، چشایی 22 درصد و لامسه به هفت درصد با واسطه رسیده است. 
موسویان همچنین تاکید کرد: کشوری که بتواند داده های بزرگ را مدیریت کند در صدر کشورهای دیگر قرار می گیرد و دارای قدرت خواهد بود. براساس این گزارش 150 اثر به دبیرخانه جشنواره هنرهای دیجیتال ارسال شده که 20 اثر در پنج بخش هنر دیجیتال، انیمیشن، بازی های رایانه ای، سایت و گرافیک رایانه ای به مرحله داوری نهایی راه یافتند و در آیین اختتامیه معرفی می شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :