آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85024
تاریخ انتشار : 19 مهر 1394 12:44
تعداد بازدید : 641

افزایش احتمال خروج بلک بری از بازار موبایل

شرکت کانادایی بلک بری این روزها در وضعیت خوبی به سر نمی برد و مدیر عامل این شرکت اعلام کرده در صورتی که به سوددهی نرسد، احتما خروج این شرکت از بازار موبایل وجود دارد.

فناوران- جان چن، مدیر عامل بلک بری در مصاحبه ای اعلام کرده که این شرکت برنامه ریزی کرده تا ۵ میلیون گوشی هوشمند در سال تولید کند و به این شکل به سوددهی برسد.
بلک بری به تازگی گوشی priv را معرفی کرده که نخستین گوشی این برند با سیستم عامل آندرویید است و بلک بری پیش بینی کرده که این گوشی با فروش بالایی روبه رو شود.
بر اساس گزارش مالی مربوط به سه ماهه دوم سال جاری، بلک بری توانسته فقط ۸۰۰ هزار دستگاه گوشی هوشمند به فروش برساند و با توجه به اهداف جدید بلک بری می توان حدس زد که این شرکت روی فروش گوشی priv حساب ویژه ای باز کرده است.
چن اعلام کرده که اگر بلک بری نتواند به اهداف خود دست پیدا کند، احتمال خروج این شرکت از بازار گوشی های هوشمند وجود دارد. به این ترتیب اگر priv به فروش خوبی دست پیدا نکند، در واقع آخرین گوشی شرکت بلک بری لقب خواهد گرفت. اگر این اتفاق رخ دهد، بلک بری به عنوان یک شرکت تامین کننده امنیت برای دیگر پلات فورم ها مانند آندرویید گوگل و iOS اپل به کار خود ادامه خواهد داد.  
گوشی priv بلک بری از سیستم عامل آندرویید پشتیبانی می کند و از برخی فناوری های امنیتی این شرکت برخوردار است. چن همچنین گفته: ویژگی های امنیتی کمپانی او با ویژگی های ناکس سامسونگ برابری می کند اما از نظر عمر باتری، آنتن دهی و تایپ با توجه به وجود صفحه کلید لمسی بسیار بهتر از پرچمداران سامسونگ خواهد بود. 
هر چند به نظر می رسد priv با توجه به ویژگی ها و امکانات امنیتی که دارد، کاربران کسب و کار و سازمانی را هدف گرفته اما چن معتقد است که این مورد صحیح نیست و priv در واقع گوشی ایده آلی برای کاربران و علاقمندان گوشی های پرچمدار نیز خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :