آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8486
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 9:40
تعداد بازدید : 457

سامانه ثریا 10 خرداد ماه رونمایی می شود

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان سامانه جامع مدیریت امور و ارتباط با نخبگان (سامانه ثریا) روز چهارشنبه 10 خرداد ماه با حضور رییس بنیاد ملی نخبگان رونمایی می شود.

مهر- دکتر سید حسن حسینی، راه اندازی سامانه ثریا را در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تهیه یک بانک اطلاعاتی جامع از نخبگان و استعدادهای برتر، دانست و افزود: در این سامانه اطلاعاتی در زمینه‌های تحصیلی، علمی، تسهیلات دریافت شده توسط نخبگان و استعداد برتر از بنیاد و مشخصات تمامی افراد مورد حمایت بنیاد درج شده است.
معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به جزییات این سامانه، گفت: این سامانه مجموعه نرم‌افزاری است که از بخش‌های بانک اطلاعات یکپارچه الکترونیکی، گردش کار الکترونیکی، ارتباط الکترونیکی و تهیه گزارش‌های آماری و تحلیلی تشکیل شده است.
 وی با تاکید بر اینکه در سامانه جامع مدیریت امور و ارتباط با نخبگان (ثریا) اطلاعات از دو روش بر روی سامانه ثبت می‌شود، افزود: داده‌های این سامانه یا از طریق اطلاعات دریافتی از سازمان‌ها و نهادهای مربوط در حوزه‌های آزمون‌های سراسری و المپیادهای علمی و یا مراجعه حضور نخبگان به بنیاد ملی نخبگان کسب می‌شود.
حسینی با بیان اینکه تاکنون اطلاعات حدود هفت هزار نفر از کل کشور در این سامانه ثبت شده است، افزود: سامانه ثریا روز چهارشنبه 10خرداد ماه با حضور دکتر سلطانخواه آغاز به کار می‌کند و با افتتاح این سامانه تمامی اطلاعات و آمار در خصوص جامعه آماری نخبگان مستند خواهد شد.
به گفته معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان با راه‌اندازی سامانه ثریا ارتباط نخبگان و مراجعه کنندگان به بنیاد تسهیل خواهد شد و افراد از مراجعه حضوری به بنیاد بی‌نیاز می‌شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :