آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84678
تاریخ انتشار : 14 مهر 1394 11:56
تعداد بازدید : 898

سهم دولت در اپراتور ماهواره ای مانند فیبرنوری است

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: سهام دولت در اپراتور ماهواره ای شبیه سهمی است که شرکت زیرساخت در FTTX دارد و سهم مدیریتی نیست.

خبرگزاری تسنیم- علی اصغر عمیدیان در ارتباط با اصول صدور پروانه اپراتور ماهواره ای اظهار کرد: سیاست هایی که این اصول باید رعایت کنند، استخراج شده و در گام اول آن را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات می بریم تا بعد از تنظیم، اصول صدور پروانه را با استفاده از آن سیاست ها تبیین کنیم.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ارتباط با اینکه وضعیت اپراتورهای کنونی SAP چه می شود؟، گفت: این اپراتورها، شرکت زیرساخت و شاید خیلی از استفاده کنندگان دیگر مانند بانک مرکزی که بهره بردار خدمات ماهواره ای هستند، در آینده قالب کنسرسیومی یافته و خدمات مورد نظر را دریافت کنند.
وی درباره نقش دولت در اپراتور ماهواره ای آینده گفت: شرکت زیرساخت هم بالاخره یک بهره بردار است و ممکن است شبیه به سهمی که در FTTX دارد در این حوزه نیز بخشی از سهام اپراتور ماهواره ای را داشته باشد ولی منظور سهم مدیریتی نیست و دولت در سهم مدیریتی این اپراتور هیچ نقشی نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه فعلا در نظر داریم یک اپراتور ماهواره ای در قالب کنسرسیوم داشته باشیم، گفت: پروانه SAPها به پایان نرسیده و همچنان به قوت خود باقی است؛  تا زمانیکه اپراتور ماهواره ای شکل گیرد، سازمان فضایی نقطه مداری را در اختیار آن قرار دهد، ماهواره ای تهیه شود و در مدار قرار گیرد کار SAPها همچنان ادامه دارد.
وی افزود: روال کار به این شکل است که چون یک کنسرسیوم در این عرصه خواهیم داشت، پروانه SAPها در آن می آید و یک پروانه اپراتور ماهواره ای اعطاء می شود. رییس رگولاتوری با بیان اینکه شکل گیری اصول پروانه زمانی نمی برد و یکی دو ماهه می شود این کار را انجام داد، گفت: سیاست ها تا آخر هفته نهایی می شود و بعد براساس آن سیاست ها، تیم بخش خصوصی، سازمان فضایی و رگولاتوری اصول صدور پروانه را در می آورند. اصول که در آمد پروانه راحت نوشته می شود. او خاطر نشان کرد: حداکثر ظرف چهار پنج ماه می شود پروانه را آماده صدور کرد اما اینکه این کنسرسیوم ها چطور با هم توافق کنند و سهام به چه شکل باشد مباحثی است که در آینده باید به آن پرداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :