آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84592
تاریخ انتشار : 13 مهر 1394 12:50
تعداد بازدید : 1049

تایزن در قالب تلویزیون های هوشمند سامسونگ به بازار ایران آمد

مدت زیادی از رونمایی سیستم عامل تایزن (Tizen) سامسونگ نمی گذرد و اکنون این سیستم عامل در قالب تلویزیون های هوشمند سامسونگ به بازار ایران آمده است.

فناوران- سیستم عامل تایزن که پس از سال ها تحقیق و توسعه معرفی شده، بنای اصلی مفهوم اینترنت چیزها محسوب می شود که اخیراً توسط مدیران ارشد سامسونگ معرفی شده است. بر اساس اعلام سامسونگ از سال 2016 تا 2017 میلادی تمامی تلویزیون های هوشمند این شرکت بازار از سیستم عامل تایزن استفاده خواهند کرد.
سیستم عامل تایزن، نگرانی دوستداران آندرویید در مورد سازگاری با اپلیکیشن های رایج موجود در بازار را نیز برطرف کرده و از آنجاکه یک سیستم عامل لایه باز (open source) است، امکان اجرای اپلیکیشن های آندرویید در آن ممکن است. بنا به اعلام سامسونگ، شاخصه دیگر تایزن، سرعت بالای این سیستم عامل است که باعث افزایش بهره وری و عملکرد بهتر دستگاه ها می شود. به این ترتیب، محدودیت های سیستم عامل قدیمی تلویزیون های هوشمند که مبتنی بر لینوکس بوده است نیز برطرف شده است؛ همچنین با امکان ارائه اپلیکیشن های تخصصی برای این دستگاه ها، پیش بینی می شود با ظهور تایزن تلویزیون مفهومی فراتر از دستگاهی برای تماشای شبکه های گوناگون باشد. 
در تلویزیون های مجهز به تایزن، علاوه بر تفاوت در سیستم عامل، تغییرات زیادی نیز در نمای پنل دسترسی به ویژگی های هوشمند دستگاه ها وجود دارد. مهم ترین تفاوت همان گونه که در بالا نیز اشاره شد سرعت بالای دسترسی به محتوای مورد نظر است که ریموت کنترل پیشرفته این دستگاه کارایی آن را دو چندان کرده است. با فشردن دکمه اسمارت بر ریموت کنترل، اپلیکیشن ها روی نواری در پایین صفحه تلویزیون نمایش داده می شود. سهولت در اشتراک گذاری محتوا بین تلویزیون و دستگاه های هوشمند از دیگر ویژگی هایی است که پیشرفت چشم گیری در این زمینه به شمار می رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :