آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84586
تاریخ انتشار : 13 مهر 1394 12:28
تعداد بازدید : 1086

اپل دومین ساختمان فضایی شکل را نزدیک گوگل می سازد

گزارش ها حاکی از آن است که اپل در مرحله امضای قرارداد جدیدی برای ساخت دومین مقر فضاپیما شکل خود این بار در سانی ویل کالیفرنیاست.

The Verge- ژورنال سیلیکون ولی بیزینس گزارش داد که بعد از حدسیاتی در ماه گذشته مبنی بر اینکه اپل و یک شرکت ساختمان ساز در حال مذاکره بودند، اپل مجموعه ای را با نام Central & Wolfe را از شرکت سرمایه گذاری Landbank خواهد خرید. البته هنوز معلوم نیست که شرکت لندبانک چه زمانی کلنگ این مجموعه را خواهد زد. 
مجموعه Central & Wolfe در مساحتی 18 هکتاری ساخته خواهد شد و در نتیجه 9 ساختمان پارک تجاری که بیش از 40 سال پیش در این مکان ساخته شده اند، تخریب خواهند شد. کارشناسان معتقدند زمانی که مجموعه اپل کامل شود، این مکان، ظاهری بسیار متفاوت به خود خواهد گرفت و ساختمان های قدیمی جای خود را به سه ساختمان دایره ای شکل متصل به هم خواهد داد که هر کدام یک دهلیز داخلی دارند. بیش از نیمی از مساحت این مجموعه را فضای باز تشکیل خواهد داد که بخشی از آنها مربوط به باغچه ها و باغ های پشت بام خواهد شد.
انتظار می رود که این مجموعه با طراحی عجیب و غریبش در سیلیکون ولی با تمامی تجهیزات و امکانات ساخته شود که از میان آنها می توان به یک بانک داخلی، کافه تریا، باشگاه ورزشی، باری برای سرو قهوه، مرکز کنفرانس، یک آمفی تئاتر 500 نفره در محوطه بیرون، بوفه غذا، آرایشگاه، زمین های بازی، فروشگاه تعمیر دوچرخه و یک سوپرمارکت اشاره کرد. این مجموعه همچنین شامل فضایی با 2 هزار و 582 جای پارکینگ خواهد بود که فقط 12 تای آنها روی سطح زمین قرار دارند و یکهزار و 170 تای آن زیر زمین و یکهزار و 400 تای آن نیز در بالای سطح زمین قرار خواهند گرفت. گفتنی است که این مجموعه در حیاط پشتی مقر گوگل بنا خواهد شد. 
اپل چند سالی است که به فکر ساخت مجموعه های چند میلیارد دلاری در کوپرتینو برای کارکنانش افتاده است که همگی آنها نیز در کوپرتینو واقع شده اند. با این حال، اگر این خبر درست باشد، 3 هزار نفر کارمند این شرکت در نزدیکی مقر گوگل به کار مشغول خواهند شد. زیرا پارک Central & Wolfe در تقاطع اتوبان مرکزی کالیفرنیا از مانتین ویو قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :