آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84579
تاریخ انتشار : 13 مهر 1394 11:22
تعداد بازدید : 987

مشکلات توسعه اپراتورها با شهرداری ادامه دارد

جمع آوری 30 آنتن BTS نسل 3 در تهران!

مدیرعامل اپراتور اول ارتباطی کشور گفت: حدود 10 پروانه برای شرکت های LTE صادر شده اما پیش بینی شخصی من آن است که طی چند سال آینده از میان این شرکت ها در نهایت سه شرکت قادر به ادامه فعالیت بوده و مابقی ورشکست شوند.

خبرگزاری تسنیم- وحید صدوقی در دومین نشست فعالان بخش فاوای کشور گفت: در آستانه صدور پروانه برای برخی شرکت های جدید هستیم و اکنون ما به عنوان یک اپراتور به این موضوع فکر می کنیم که تکلیف ما با آمدن این شرکت ها چه خواهد شد؟
وی ادامه داد: قطعا آینده ما به عنوان اپراتور در ارایه سرویس های مختلف تعریف خواهد شد. زمانی حتی خودمان هم پیش بینی این میزان استفاده از دیتای موبایل را نداشتیم در این مدت ترافیک 3G رشدی 50 درصدی داشته و مجموع ترافیک روزانه 2G، 3G  و وایمکس به 360 ترابایت در روز رسیده است.
صدوقی در عین حال عنوان کرد: برای 30 میلیون مشترک موبایل هوشمند برنامه ریزی شده و قرار است ظرفیت پهنای باند به اندازه ای برای آنها ارتقا یابد که این رقم حتی از میزان کل پهنای باند کشور بیشتر خواهد بود.
مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه این شرکت برای توسعه خدمات نسل های سوم و چهارم بالغ بر 1400 میلیارد تومان وام گرفته اظهار کرد: در زمینه تجهیزات نسل سوم و رادیویی تعرفه گمرکی 32 درصد است و از این رو سال گذشته 400 میلیارد تومان عوارض گمرکی دادیم.
وی با بیان اینکه چنین رویه ای باید اصلاح شود تا ما به سرعت توسعه را انجام دهیم، افزود: اکنون 26 هزار سایت نسل دوم داریم و بد نیست به پیامک های بی شمار فردی در روستای قله گنج استان کرمان که عضو شورای روستا نیز هست اشاره کنم که مدام به بنده می گوید اینترنت نیاز دارد اما آنجا فقط نسل دوم را داریم که با محدودیت است.
وی به مشکلات اپراتورهای موبایل با شهرداری اشاره کرد و با ذکر نمونه هایی از قلع و قمع BTSها توسط این نهاد خبر داد و گفت: تنها در تهران بیش از 30 سایت 3G ما توقیف شده است.
وحید صدوقی با بیان اینکه آخرین دستاوردهای همراه اول در نمایشگاه تلکام به نمایش گذاشته شد، گفت: موضوعاتی که با قرارداد 130 شرکت به نتیجه رسیده بود را به نمایش گذاشتیم که اغلب در زمینه هایی چون سلامت، آموزش و خدمات ابری بود.
وی گفت: در ارایه سروس ها با دانشگاه صنعتی شریف پیش از این قراردادی را داشتیم اما در نمایشگاه با دانشگاه های امیرکبیر و شهید بهشتی هم تفاهم نامه امضا کردیم تا راهی برای ارایه سرویس های جدید فراهم شود. امیدواریم از این طریق به اگریگیتوری برای تمامی دانشگاه های کشور تبدیل شویم.
بر اساس این گزارش مشکل توسعه خدمات نسل های پیشرفته اپراتورهای موبایل در دو سال گذشته و با تغییر مدیریت شرکت مشترک ارتباط شهر (وابسته به شهرداری تهران) افزایش یافته و همچنان اطلاعاتی از چرایی این موضوع در دست نیست.
عدم همکاری با اپراتورها در پایتخت کشور می تواند به کندی توسعه و ارایه خدمات پیشرفته ارتباطی منجر شده و به شاخص های جهانی کشور لطمه وارد کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :