آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84576
تاریخ انتشار : 13 مهر 1394 11:21
تعداد بازدید : 789

ورود نخستین اپراتور ماهواره به بازار ارتباطات کشور

معاون وزیر ارتباطات از ورود اپراتور ماهواره به بازار ICT کشور خبر داد و گفت: دارنده پروانه باید ماهواره ای تهیه کند و با دریافت نقطه مداری از سازمان فضایی، به متقاضیان خدمات ماهواره ای ارتباطی ارایه کند.

خبرگزاری فارس- علی اصغر عمیدیان گفت: اپراتور جدیدی به عنوان اپراتور ماهواره به جمع بازیگران بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور اضافه خواهد شد.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در مرحله نخست باید سیاست های تدوین پروانه اپراتور ماهواره تدوین شود و در مرحله بعد اصول حاکم بر پروانه این اپراتور در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب می رسد که در نهایت پروانه اپراتور اعطا خواهد شد.
وی گفت: اپراتور ماهواره اپراتوری است که خدمات ماهواره ای را به متقاضیان استفاده از این خدمات مانند SAP ها (اپراتورهای ارتباطات ماهواره ای)، بانک مرکزی، شرکت زیرساخت و غیره ارایه می کند.
عمیدیان با بیان اینکه جلسات متعددی با سازمان فضایی به عنوان متولی قوانین قضایی در کشور برگزار شده، گفت: هم اکنون در مرحله تنظیم سیاست ها قرار داریم.
وی با بیان اینکه تمام بهره برداران از خدمات این اپراتور می توانند به عنوان سرمایه گذار در این کنسرسیوم شریک شوند، گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان نماینده دولت می تواند به عنوان سرمایه گذار و بهره بردار سهمی در این کنسرسیوم داشته باشند، اما دولت به دنبال سهام کنترلی و مدیریتی در اپراتور ماهواره ای نیست.
عمیدیان در خصوص مکانیزم فعالیت این ماهواره تاکید کرد : در پروانه اپراتور ماهواره ای کنسرسیوم ماهواره ای تهیه کند و سازمان فضایی نقطه مداری در اختیار آن قرار دهد و پس از شکل گیری اپراتور خدمات دهی آغاز خواهد شد.
وی گفت: سیاست ها احتمالا تا آخر هفته جاری نهایی می شود، اصول حاکم بر پروانه نیز حداکثر طی دو ماه استخراج خواهد شد و آماده سازی پروانه برای صدور حدود 4 تا 5 ماه زمان می برد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :