آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84495
تاریخ انتشار : 12 مهر 1394 12:20
تعداد بازدید : 1133

محبوب ترین برندها در بازار ماوس و کیبورد

این روزها وضعیت بازار تجهیزت کامپیوتری نظیر ماوس و کیبورد بهتر از کالاهایی نظیر نوت بوک و تبلت است، اما با این حال فعالان بازار می گویند که تنها خریدارانی که نیاز به خرید کالای جدید دارند به بازار مراجعه می کنند.

فناوران- به گفته فعالان بازار، در یک ماه اخیر تقاضا از بازار  تجهیزات کامپیوتری افزایش یافته است و جالب اینجاست که خریداران به سراغ نمونه های اوریجینال و با کیفیت رفته و دیگر خرید نمونه های ارزان برای شان لطفی ندارد.
علی منصوری، فعال بازار کامپیوتر در این باره می گوید: به نظر می رسد که خریداران دریافته اند که اگر قرار است پولی بابت خرید بدهند، بهتر است این مبلغ صرف خرید یک کالای با کیفیت شود، نه یک کالای بی کیفیت ولو ارزان.
به گفته وی، در پی این تغییر نگرش بازار کالاهای اوریجینال تقویت شده و در مقابل نمونه های بی کیفیت و بدون مارک یا آن دسته از تجهیزاتی که با نام های نا آشنا به بازار عرضه می شدند بی رونق شده است.
فعالان بازار می گویند: در حال حاضر بیشتر خریداران نوت بوک ترجیح می دهند که ماوس خود را مطابق با برند نوت بوک خریداری کنند و به همین دلیل بازار ماوس های ایسوس، سونی، اچ پی  و برندهایی از این دست گرم شده است. اما گروهی نیز کیفیت بیشتری می خواهند به سراغ برندهایی نظیر لاجیتک، جنیوس و A4TECH می روند.
بر اساس گزارش باشگاه فعالان آی سی تی نیز که زیر نظر شرکت فراسو به ارایه اطلاعات بازار می پردازد، در بین برندهای موجود در بازار ماوس و کیبورد برند فراسو با کسب 40.3 درصد از سهم فروش بازار در رتبه نخست محبوب های بازار ماوس و کیبورد ایستاده است. این درحالی است که فعالان بازار می گویند که اگر چه فراسو برندی مطرح در بازار است، اما سهم محبوبیت آن در بازار در حد برندهایی نظیر جنیوس و ایسوس نیست.
در هر حال بر اساس اعلام باشگاه فعالان آی سی تی A4TECH پس از فراسو با کسب 20.3 درصد از سهم محبوبیت بازار ماوس و کیبورد در رتبه دوم ایستاده است.
در رتبه سوم محبوب های بازار ماوس و کیبورد هم برند لاجیتک با کسب 15.1درصد از محبوبیت بازار ایستاده است.
پس از این برندها نیز XP با کسب 8.3 درصد، آکرون با کسب 5.4 درصد و سایر برندها با کسب 10 درصد از سهم محبوبیت بازار در رتبه های بعدی بازار قرار گرفته اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :