آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84494
تاریخ انتشار : 12 مهر 1394 12:17
تعداد بازدید : 805

شبکه IP مخابرات تا سال ۹۶ راه اندازی می شود

مدیر امور شبکه شرکت مخابرات ایران از راه اندازی شبکه یکپارچه IP مخابرات به منظور هم افزایی حوزه ثابت و سیار تا پایان سال 96 خبر داد.

فناوران- محمدرضا حاجی محمدی در واکنش به انتقاد وزارت ارتباطات که اعلام می کند شرکت مخابرات باید شبکه را مبتنی بر IP توسعه دهد تا امکان ارایه چندین سرویس روی یک خط و در نتیجه افزایش درآمد مخابرات فراهم شود، اظهار داشت: با توجه به الزامات پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات، با تصویب هیات مدیره شرکت مخابرات ایران مقرر شد شبکه یکپارچه IP کشوری مخابرات تا سال 96 پیاده سازی و اجرا شود.
مدیر امور شبکه شرکت مخابرات ایران افزود: اپراتورهایی در دنیا موفق می شوند که از تک محصولی بودن خارج شوند و محصولات متنوعی را در حوزه ثابت، دیتا و همراه ارایه کنند.
وی توضیح داد: مدل شبکه IP کشوری نیز با رویکرد هم افزایی در حوزه های ثابت و سیار اجرا می شود.
حاجی محمدی تصریح کرد: تکنولوژی مخابرات در دنیا از شبکه TDMبه شبکه IP تغییر کرده است و در مخابرات ایران مسیر تغییر از TDM به سمت شبکه مبتنی بر IP  یا IMS/NGN آغاز شده است.
مدیر امور شبکه شرکت مخابرات ایران خاطر نشان کرد: تجهیزات IMS/NGN در برخی استان ها شامل استان های فارس، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی نصب شده و در تمام استان ها نیز تا پایان سال 96 نصب و پیاده سازی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :