آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83311
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1394 13:10
تعداد بازدید : 772

وزیر ارتباطات اختلال پورت UDP را تایید کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه ریزی برای آینده تلفن همراه در کشور به عنوان یکی از استراتژی های مهم وزارتخانه متبوع خود نام برد و بر نوآوری در ارایه خدمات این بخش، تاکید کرد.

خبرگزاری مهر- محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی کلوب، برنامه ریزی برای آینده تلفن همراه در هر كشوری را از استراتژی های مهم حوزه ارتباطات برشمرد و گفت: لزوم شكل گیری فضای رقابتی، نوآوری، بومی سازی خدمات و فناوری های كشورهای پیشرفته، تقاضای رو به رشد كاربران نهایی و بنگاه ها برای دریافت خدمات نوین و نیز اشباع اولیه بازار اپراتوری موبایل سبب شد تا ورود اپراتورهای جدید در كشور بیشتر احساس شود.
وی ادامه داد: از آنجایی که راه اندازی اپراتورهای جدید تلفن همراه دارای هزینه های كلان زیرساختی برای احداث شبكه سراسری در كشور است و در حال حاضر احتمالا به صرفه نیست، تصمیم به راه اندازی اپراتور مجازی گرفتیم.
واعظی، ورود اپراتورهای مجازی در بازار موبایل کشور را موجب بهینه سازی شاخص های بهره برداری از شبكه موجود و همكاری های راهبردی جدید با اپراتورهای میزبان عنوان و خاطرنشان کرد: همچنین فضای رقابتی حاصل از این طرح، سبب نوآوری و تنوع در ارایه خدمات و بسته ها، افزایش سطح پوشش، تعادل تعرفه ها و بالا رفتن قدرت انتخاب برای مشتركان می شود.
وی اضافه کرد: اگر این سیستم به درستی طراحی و نظارت شود، هم اپراتور میزبان و هم اپراتور مجازی و در نهایت نیز مصرف کننده، از این طرح سود می برند.
وزیر ارتباطات در مورد نحوه اجرایی شدن طرح اپراتور مجازی موبایل نیز گفت: هم اكنون در حال ارزیابی متقاضیان هستیم و برای آنها كه شرایط را دارند موافقت اصولی ارایه می کنیم؛ دارندگان موافقت اصولی نیز شش ماه فرصت دارند تا با اپراتورهای موبایل به توافق برسند و پس از توافق، پروانه بهره برداری و شروع كار صادر می شود. وزیر ارتباطات بعد از ماه ها گلایه کاربران در ارتباط با اختلال پورت UDP که مشکلات بسیاری برای گیمرهای آنلاین ایجاد کرده، این بار پا در گود گذاشت و گفت: دستور پیگیری سریع اختلال این پورت صادر شده و نتیجه آن باید در اسرع وقت گزارش شود.بنده حتما شما را در جریان آن قرار خواهم داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :