آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83310
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1394 13:9
تعداد بازدید : 656

ناتوانی وزارت ارتباطات در تعیین تکلیف متما

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره وضعیت پروژه مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت کشور ابعاد تازه ای از آن را مطرح کرد.

خبرگزاری تسنیم- خسرو سلجوقی درباره سرانجام پروژه متما گفت: مسوولیت این پروژه به رگولاتوری سپرده شده و ما هم قرار است تمامی امکانات را در اختیار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار دهیم. سازمان فناوری اطلاعات ایران ملزم است که از انجام کار موازی خودداری کند.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در پاسخ به این سوال که بنابراین متما با بیش از پنج سال سابقه کاری تعطیل می شود؟، گفت: متما قرار نیست تعطیل شود بلکه از سازمان ما به سازمان دیگری منتقل می شود. او افزود: مثلا فرض کنید دو مرکز آمار داشته باشیم، آیا این شدنی است؟! اصلا معنادار نیست و این پروژه هم شبیه به این فرض است. سلجوقی گفت: پیش از این یک مرکز ما و یک مرکز هم رگولاتوری داشت اما طبق وظیفه قانونی و تشخیص وزارت ارتباطات (شورای معاونان)، قرار شد محل این پروژه در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باشد. وی درباره زمان این نقل و انتقالات هم عنوان کرد: این کار (نقل و انتقال پروژه متما) باید انجام می شده اما ظاهرا بعضی از دوستان که این پروژه را افتتاح کرده اند علاقه ای به از دست دادن آن ندارند. او افزود: حکایت بچه ای متولد شده است که والدین آن قصد رها کردنش را ندارند اما با وجود تمامی مقاومت ها از سوی این افراد، پروژه مذکور باید به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتقل شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :