fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 83290
  تاریخ انتشار : 22 شهریور 1394 12:26
  تعداد بازدید : 612

  چاپ سه بعدی دنده و جناغ سینه برای یک بیمار سرطانی

  دانشمندان استرالیایی به تازگی دنده قفسه سینه و جناغ سینه تیتانیومی را برای یک بیمار سرطانی 54 ساله اهل اسپانیا چاپ کرده تند و جراحان اسپانیایی نیز با موفقیت این کاشت را در بدن بیمار قرار دادند.

  ایسنا- جناغ و قفسه سینه دارای هندسه پیچیده ای هستند و این بدین معناست که کاشت های صفحه ای یا مسطحی که معمولا برای این بخش از سینه به کار می روند، پس از مدتی ناکارآمد می شوند. به تازگی تیم جراحی بیمارستان دانشگاهی سالامانکا در اسپانیا دریافت، کاشت چاپی سه بعدی، انتخاب بهتری برای این مرد اسپانیایی است که از بیماری سارکوم دیواره قفسه سینه رنج می برد. این شرایط منجر به ظهور نوعی تومور سرطانی در اطراف جناغ سینه وی شده بود که باید تعدادی از بخش های آن 
  حذف می شدند. 
  شرکت Anatomics واقع در ملبورن با کمک آزمایشگاه استرالیایی Lab 22 که با تیم جراحی در اسپانیا همکاری دارند، با استفاده از سی تی اسکن های با وضوح بالا توانستند کاشتی ویژه و سفارشی بسازند که کاملا با قفسه سینه این بیمار مطابقت داشته باشد. تیم علمی حاضر در این پروژه این جناغ و دنده قفسه سینه را به صورت لایه به لایه و با استفاده از یک چاپگر سه بعدی فلزی 920 هزار دلاری و دارای پرتو الکترونی چاپ کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :