آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83281
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1394 12:11
تعداد بازدید : 717

شروط برگزاری الکترونیکی انتخابات از نظر شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بناست در جلسه یکی ـ دو هفته آینده شورای نگهبان نمونه ای از دستگاه های الکترونیک پیشنهادی برای انتخابات به منظور بررسی به جلسه شورا آورده شود.

خبرگزاری فارس - نجات الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان با بیان ادامه مباحث مرتبط با برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت الکترونیکی گفت: بناست تا در جلسه شورا در یکی دو هفته آینده نمونه ای از دستگاه های الکترونیکی که برای انتخابات پیشنهاد شده به نمایش گذاشته شده و بررسی ها در خصوص آن انجام شود.
وی افزود: در صورتی که تمام اقدامات به نحوی باشد که تا آذرماه سال جاری همه زیرساخت ها برای الکترونیکی برگزار کردن انتخابات آماده تست و آزمون باشد می توان امید داشت که انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود و اگر بعد از این تاریخ مقدمات برای کنترل و اظهارنظر آماده شود کار برای برگزاری الکترونیکی انتخابات دشوار است.
سخنگوی شورای نگهبان گفت: عینی ترین اقدام در بحث برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی این است که ظرف یکی دو هفته آ ینده نمونه ای از دستگاه ه های الکترونیکی برای معرفی به شورای نگهبان ارایه خواهد شد. ابراهیمیان خاطرنشان کرد: چنانچه زیرساخت های برگزاری الکترونیکی انتخابات تا آذرماه برای تست آماده شود زمان برای آموزش کارشناسان شورای نگهبان وجود دارد اما اگر این مسئله به بعد از این تاریخ موکول شود کارشناسان شورای نگهبان وقت را برای این امر کافی نمی دانند و اگر وزارت کشور جدول زمانی مشخص شده را برای فراهم آوردن زیرساخت ها رعایت کند، امیدواریم که زمینه برای الکترونیکی برگزار شدن انتخابات فراهم شود.
از چندی پیش وزارت کشور موضوع برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت الکترونیکی را مطرح کرده بود که شورای نگهبان برگزاری انتخابات به این شکل را منوط به فراهم آوردن زیرساخت ها کرده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :