آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83222
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1394 12:6
تعداد بازدید : 981

گزینه های احتمالی برای پست دبیری شورای عالی فضای مجازی

در دور جدید فعالیت شورای عالی فضای مجازی، زمزمه تغییر دبیر این شورا به گوش می رسد و احتمال می رود رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای عالی فضای مجازی، بزودی در جلسه رسمی این شورا، دبیر جدید را معرفی کند.

خبرگزاری مهر- با حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب اعضای حقیقی و حقوقی شورای عالی فضای مجازی، فعالیت های این شورا در دور دوم آغاز شد.
رهبر انقلاب اوایل هفته جاری با انتصاب اعضای جدید شورای عالی فضای مجازی ۱۰ ماموریت جدید را برای فعالیت این شورا تبیین و بر برگزاری جلسات منظم این شورا تاکید کردند.
بیش از ۶ ماه است که از آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی می گذرد و جلسات این شورا در دولت یازدهم با وجود معطل ماندن بسیاری از طرح ها که در صف تصویب قرار دارند، منظم برگزار نشده است.
هم اکنون زمزمه هایی از تغییر دبیر شورای عالی فضای مجازی با توجه به رویکرد جدید این شورا و براساس ماموریت های جدید ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، به گوش می رسد.
در حال حاضر محمدحسن انتظاری پس از مهدی اخوان بهابادی دومین دبیر شورای عالی فضای مجازی است. وی در سال ۹۲ از سوی حسن روحانی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی فضای مجازی به این سمت منصوب شده است.
گفته می شود قرار است جلسه جدید شورای عالی فضای مجازی با اعضای جدید، به زودی برگزار شود و رئیس جمهور گزینه جدید دبیری این شورا را اعلام خواهد کرد. یکی از گزینه های احتمالی برای تصدی پست دبیری شورای عالی فضای مجازی در دور جدید ابوالحسن فیروزآبادی است که هم اکنون قائم مقام وزیر تعاون کار و امور اجتماعی است؛ وی در زمان انتخاب کابینه دولت یازدهم نیز یکی از گزینه های مدنظر رئیس جمهور، برای تصدی پست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.
ابوالحسن فیروزآبادی در تایید این خبر گفت: با اینجانب برای دبیری شورای عالی فضای مجازی صحبت شده است اما این به معنای قطعی بودن این مساله نیست و ممکن است شخص رئیس جمهور با افراد دیگری نیز در این باره 
صحبت کرده باشد.
در همین حال از علیرضا طالب پور، مدیرعامل تبیان و برات قنبری، معاون برنامه ریزی وزارت ارتباطات نیز به عنوان گزینه های احتمالی برای دبیری شورایعالی فضای مجازی نام برده شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :