آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83221
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1394 12:5
تعداد بازدید : 737

معاونت فناوری و نوآوری در وزارت ارتباطات تشکیل شد

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکنون دارای معاونت فناوری و امور بین الملل بود که با تغییرات جدید ساختاری در این معاونت، امور بین الملل از معاونت فناوری جدا شده و به اداره کل تغییر یافته است.


خبرگزاری مهر- از سوی دیگر، با تشخیص وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بخش نوآوری به این معاونت افزوده شد و معاونت فناوری و نوآوری با حکم روز گذشته وزیر ارتباطات، توسط امیرحسین دوایی آغاز به کار کرده است. از ابتدای امسال تاکنون معاونت فناوری و امور بین الملل وزارت ارتباطات به دلیل استعفای سیدمجتبی هاشمی، بدون سرپرست اداره می شد.
هم اکنون وزیر ارتباطات، طی حکمی امیر حسین دوایی را به سمت «معاون فناوری و نوآوری» منصوب کرد تا معاونت جدید این وزارتخانه، فعالیت خود را آغاز کند. واعظی در این حکم بر تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور با تاکید بر مشارکت دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پژوهشکده ها و بخش خصوصی و استفاده حداکثری از توان علمی، فنی ومهندسی در اجرای پروژه های کلان بخش فاوای کشور، ایجاد بستر تعاملات ثمربخش بین دولت، دانشگاه و صنعت و  ایجاد بستر اشتغال و جذب نیروهای متخصص در زمینه فناوری های پیشرفته ارتباطی و اطلاعاتی تاکید کرده است. در همین حال حمایت از تولید و صادرات محصولات دانش بنیان و متکی بر فناوری های بومی به ویژه در حوزه های دارای مزیت و ظرفیت در حوزه ICT، حمایت از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان و نوآور و کمک به رفع موانع کسب و کار آنها، فراهم کردن زمینه لازم برای شکوفایی و نوآوری در فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی در راستای رفع نیازهای بخش و ایجاد بسترهای مناسب به منظور تجاری سازی نتایج آن از وظایف معاونت فناوری و نوآوری عنوان شده است.
در این حکم، وزیر ارتباطات بر تقویت فرهنگ کسب و کار دانش بنیان با حمایت هدفمند مادی و معنوی از نخبگان، نوآوران وفعالان عرصه ارتباطات فناوریهای اطلاعات کشور، همکاری در تاسیس و توسعه شهرک ها و پارک های فناوری در ارتباطات و فناوری اطلاعات،  حمایت از مالکیت فکری و معنوی و تکمیل زیرساخت ها و قوانین مربوطه و  افزایش سهم علم و فناوری در اقتصاد و درآمد ملی، ازدیاد توان ملی و ارتقای کارآمدی به عنوان وظایف معاونت فناوری و نوآوری تاکید کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :