آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83208
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1394 11:44
تعداد بازدید : 960

انتظاری: شبکه های اجتماعی بومی باید روی شبکه ملی اطلاعات شکل بگیرند

دبیر شورای عالی مجازی و رییس مرکز فضای مجازی ایران گفت: شبکه های اجتماعی بومی باید روی شبکه ملی اطلاعات شکل بگیرند و نباید این شبکه ها از خارج کشور طراحی و در اختیار شهروندان قرار داده شوند.

 ایرنا- محمدحسن انتظاری با بیان اینکه بخش عمده ای از کارهای شهروندان روی اینترنت انجام می شود، در صورتی که الزامی به آن نیست، افزود: برقراری ارتباطات اقتصادی از جمله فعالیت بانک ها و ارتباطات اجتماعی باید در داخل کشور انجام شود.
وی با اشاره به اینکه راه اندازی شبکه ملی اطلاعات باید به مطالبه عمومی تبدیل شود، ادامه داد: با توجه به تاکید خاصی که رهبر معظم انقلاب در بیانات و حکم اخیرشان داشتند، باید در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تسریع شود.
انتظاری ارایه برنامه مناسب در این زمینه را خواست طبیعی، علمی، تخصصی و حرفه ای دانست و گفت: این برنامه باید ازطرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه شود تا دستگاه های مربوطه به ویژه شورای عالی فضای مجازی بداند که روند برنامه ریزی، مرحله بندی و زمان بندی این پروژه چگونه است.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه این اقدام باید به سرعت اتفاق بیفتد، گفت: بر این اساس مرکز ملی فضای مجازی روی این طرح نظارت می کند و نتایج بررسی و رصد خود را به اطلاع جامعه و شورای عالی می رساند.
انتظاری تاکید کرد: کار کارشناسی که روی این موضوع انجام می شود باید مکتوب، مستند، حرفه ای، علمی و قابل ارزیابی باشد تا متناسب با پیشرفت کار بتوان آن را ارزیابی کرد.
وی با اشاره به اینکه رییس جمهوری در دیدار اخیر اعضای شورای عالی فضای مجازی با رهبر معظم انقلاب تاکید فراوانی بر راه اندازی شبکه ملی اطلاعات داشتند، گفت: دست اندرکاران باید به مطالبه رهبری و عموم مردم پاسخ جدی دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :