آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83077
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1394 12:16
تعداد بازدید : 1179

برنامه ای که مخفیانه از کاربران عکاسی و باج گیری می کند

کارشناسان امنیتی به تازگی برنامه تلفن همراه مخرب را شناسایی کرده اند که با نقض حریم شخصی کاربران مخفیانه از آنها عکس گرفته و بعد باج گیری می کند.

 خبرگزاری فارس- این برنامه هرزه نگارانه که Adult Player نام دارد برای کاربران گوشی های آندروییدی طراحی شده و محققان امنیتی در موسسه Zscaler پی برده اند که برنامه مذکور کدهای مخربی را روی تلفن های همراه اجرا کرده و گوشی را قفل می کند. در نهایت پیامی روی گوشی ظاهر شده و از مالک آن خواسته می شود تا برای باز کردن قفل گوشی صدها دلار باج پرداخت کند.
این برنامه برای ترساندن کاربران عکس هایی را که به طور مخفیانه از آنها گرفته ضمیمه درخواست باج گیری می کند و در نهایت تقاضای 
پرداخت 500 دلار از طریق پی پال را مطرح می کند. 
مهاجمان وعده می دهند بعد از دریافت مبلغ درخواستی قفل گوشی را باز کنند و عکس ها را نیز پاک کنند. اما افرادی که گوشی هایشان بدین شکل هک شده می گویند حتی بعد از پرداخت باج هم نتوانسته اند قفل آنها را باز کنند.
کارشناسان امنیتی می گویند باید برای حل مشکل گوشی را در حالت safe mode و administrator راه اندازی کرد و سپس این برنامه خطرناک را انتخاب و پاک کرد. این برنامه در فروشگاه رسمی گوگل پلی در دسترس نیست، اما در برخی سایت ها عرضه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :