آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83058
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1394 11:48
تعداد بازدید : 1095

کشف ۸۰ درصدی جرایم سایبری در استان هرمزگان

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان “هرمزگان” از کشف ۸۰ درصدی جرائم سایبری در سطح استان جاری خبر داد.


پایگاه خبری پلیس - سرهنگ”قرائی پور” در تشریح اقدامات پلیس فتا از اول سال جاری تاکنون اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی کارشناسان پلیس فتا تعداد 70 نفر  در زمینه ارتکاب جرائم رایانه ای شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند که 75 در صد از آنان مرد و 25 درصد خانم هستند که اکثر مجرمان در گروه سنی 15 تا 35 سال قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه 91 درصد از پرونده های برداشت غیرمجاز از حساب افراد کشف شده است، افزود: در این مدت، بیشترین جرائم رایانه ای برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد از بستر اینترنت با 50 درصد و کمترین آن دسترسی غیرمجاز به سامانه رایانه ای با 9 درصد است.این مسئول انتظامی تصریح کرد: بیشترین علل وقوع جرائم رایانه ای بی دقتی و ناکافی بودن دانش رایانه ای کاربران است که زمینه ارتکاب جرم را فراهم می کند.
وی گفت: کلاهبرداری رایانه ای 10 درصد از جرائم سایبری را به خود اختصاص می دهد که در اکثر موارد اطمینان و اعتماد بی مورد برخی کاربران فضای مجازی و قبول پیشنهادات و وعده های داده شده در فضای مجازی عامل این جرم است.وی افزود: وقوع جرائم رایانه ای 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است که علل اصلی آن  روند روبه رشد فضای مجازی،بهره گیری عموم مردم، افزایش تعداد کاربران و سامانه های فضای مجازی و  افزایش دریافت خدمات غیرحضوری از فضای مجازی است.
وی بیان داشت: 5 الی 6 درصد از جرائم سایبری نشر اکاذیب و هتک حیثیت است که ایجاد محتوا و نشر اکاذیب چنانچه موجب تشویش اذهان عمومی شود جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :