آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83054
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1394 11:42
تعداد بازدید : 888

شهریور؛ بدترین ماه رکودی بازار موبایل

امسال بازار موبایل ایران وضعیت خوبی ندارد و مثل همه صنوف اوضاع روبه راهی بر بازار حکمفرما نیست. اما شهریور امسال وضعیت از همه ماه های گذشته بدتر است.


فناوران- در طول نیمه اول سال بازار خرید و فروش گوشی کاملا کساد بود و نسبت به سال های گذشته میزان فروش گوشی به شدت افت کرده بود. 
اما حال که به ماه پایانی تابستان رسیده ایم باز هم وضعیت بدتر از گذشته شده و تقریبا خرید و فروش به کمترین میزان خود رسیده است. به گفته فعالان بازار، اوضاع بد حال حاضر بازار دلایل زیادی دارد که از آن جمله می توان به وضعیت اقتصادی حاکم بر بازارهای مختلف کشور اشاره کرد. چرا که بسیاری از افراد به دلیل مشکلات اقتصادی قادر به خرید گوشی نیستند و ترجیح داده اند این کالا را از سبد خریدشان حذف کنند. 
عده دیگری در انتظار شروع فصل پاییز هستند و انتظار دارند با تمام شدن تابستان قیمت گوشی کاهش پیدا کند. اما زمزمه های اعمال طرح رجیستری هم روی بازار تاثیر گذاشته و بسیاری از خریداران نیز تصور می کنند بعد از اعمال طرح رجیستر و جمع شدن گوشی های قاچاق از بازار، چه اتفاقی می افتد و انتظار دارند که قیمت گوشی با کاهش همراه شود.
با همه این اوضاع این روزها نوسانات قیمت ارز نیز روی بازار اثر گذاشته و باعث شده قیمت گوشی هم با تغییراتی همراه شود بنابراین این نوسانات قیمتی باعث می شود که خریداران دست نگه دارند و منتظر تثبیت قیمت شوند. البته فعالان بازار ادعا می کنند که هر سال شهریورماه میزان فروش گوشی افت می کند اما امسال وضعیت بدتر از سال های پیش است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :