آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83053
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1394 11:40
تعداد بازدید : 1196

در جلسه معارفه رییس سازمان نصر کشور و رییس دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک مطرح شد:

آمادگی سازمان نصر برای مشارکت در احراز صلاحیت و رتبه بندی شرکت‎ها

سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور آمادگی خود را برای مشارکت در رتبه‎بندی شرکت‎ها با هدف تسریع در فرآیندها و جلب رضایت آحاد صنف به شورای عالی انفورماتیک اعلام کرد.


نصر کشور- ناصرعلی سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور در نشستی انتصاب سیدمهدی متقی را به عنوان رییس دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک کشور تبریک گفت و افزود: شرکت‎ها و فعالان صنف گلایه‎های بسیاری در خصوص روند فعلی رتبه بندی شرکت‎ها دارند و سازمان نظام صنفی رایانه‎ای نیز با توجه به فضای تعاملی موجود آمادگی همکاری با شورای عالی انفورماتیک در جهت ایجاد تحولات بنیادین برای اصلاح روند موجود و مشارکت در امر کارشناسی احراز صلاحیت و رتبه بندی شرکت‎ها را اعلام می‎کند.
متقی نیز با ابراز خرسندی از وجود روحیه همکاری بین سازمان و شورا، تاکید کرد رویکرد جدید شورای عالی انفورماتیک کشور بر تعامل است و افزود: ایجاد عدالت اجتماعی و جلب رضایت طرفین هدف عمده شورای عالی انفورماتیک است و ما نیز با تمام توان برای احقاق حق تلاش خواهیم کرد. طبق برنامه پنجم توسعه نیز قصد نداریم دولت را بزرگ‎تر کنیم بلکه هدف اصلی ما ایجاد استانداردهای قوی است. 
سعادت با ابراز خرسندی از راه‎اندازی سامانه ساجات و ایجاد فرآیند الکترونیکی برای احراز صلاحیت و رتبه‎بندی شرکت‎ها، گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‎ای محل تمرکز تحصیل کرده‎ها و صاحبان صنعت ICT است و می‎تواند با بهره‎گیری از نیروی کارشناسی اعضای خود تمام فرآیند رتبه‎بندی شرکت‎ها را بر عهده بگیرد و در نهایت نیز نتیجه بررسی های خود را ظرف مدت 15 روز در اختیار دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک قرار دهد.
شورا هم طبق گزارش ارایه شده و بر مبنای صلاحدید خود اقدام به رتبه‎بندی شرکت‎ها کند. به این ترتیب ضمن افزایش سرعت رسیدگی به درخواست‎ها، اشکالات احتمالی رفع می‎شود؛ فرآیندها بهبود می‎یابند و رضایت صنف نیز جلب خواهد شد.
متقی نیز در خصوص فرآیند تایید فنی نرم‎افزار و لزوم بازنگری در روش‎های قدیمی گفت: در حال حاضر روش تایید فنی نرم‎افزار قدیمی بوده و نیازمند بازنگری است. در همین راستا نیز با حمایت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایران به دنبال بازبینی و تدوین شاخص های به روز و متناسب با صنعت نرم‎افزار هستیم.
رییس دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک کشور، با ابراز نگرانی از وضعیت فعلی نیروی انسانی متخصص در حوزه ICT  افزود: در حال حاضر نیروی انسانی متخصص ایرانی به جای واردشدن به چرخه تولید، وارد کمپانی‎های بزرگ خارجی می شوند و اغلب از طریق اینترنت برای آنها کدنویسی می کنند درحالیکه اگر به آنها فضای کافی داده شود، می توانند به چرخه تولید وارد شده و در تولید ناخالص داخلی کشور نقش 
موثر ایفا کنند.
همچنین باید با کوتاه و اصولی کردن فرآیندهای دریافت مجوز، مسیر را برای وارد شدن شرکت‎های جوان هموار کنیم. 
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور نیز با تاکید بر لزوم به حداقل رساندن مراجع متعدد برای اخذ مجوز نرم‎افزار، افزود: در حال حاضر برای اخذ مجوز یک نرم‎افزار باید به مراجع متعددی مراجعه کرد که هر کدام نیز زمانی را برای بررسی های مورد نظرشان وقت صرف می‎کنند در حالیکه گاهی عمر یک نرم‎افزار با سرعت تکنولوژی در دنیای امروز بسیار محدود است. لذا ما معتقدیم باید تعداد این مراجع به حداقل ممکن برسد یا همه در یک مرجع متمرکز شود و با تخمین یک زمان مشخص، مجوز نرم افزار صادر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :