آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83051
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1394 11:37
تعداد بازدید : 917

۵۰ درصد رشد اقتصادی از تکنولوژی جدید تاثیر می گیرد

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران در دومین کنفرانس دولت همراه، تکنولوژی های جدید از جمله اسمارت فون ها را عامل تحولات زندگی در چند سال آینده دانست.

فناوران- رسول سرائیان با بیان اینکه در پنج سال آینده تاثیرات بنیادی در روند دیجیتالی شدن زندگی مردم شکل می گیرد، گفت: این تغییرات پارادایم های جدید را شکل می دهد و تغییرات اساسی در کسب و کار، سبک زندگی رفتار مردم و غیره ایجاد می شود.
عضو هیات مدیره همراه اول با بیان اینکه تلفن همراه نقش اصلی را در تغییر این پارادایم ایفا می کند، گفت: جوانان نسل هزاره سوم که به آنها نسل y یعنی جوانان بین ۱۲ تا ۳۲ سال می گویند مهم ترین بخش از نیروی کار تا پایان سال ۲۰۲۰ را تشکیل می دهند که برخلاف نسل قبل، معلم والدین خود هستند و چگونگی استفاده از تکنولوژی را به آنها آموزش می دهند.
سرائیان در ادامه گفت: نسل y از نظر اقتصادی بیشترین پول را در دنیا خرج می کند و ارزش اقتصادی آنها بیش از ۲.۵ تریلیون دلار است. ۸۰درصد این نسل اسمارت فون دارند و ۹۴ درصد از آنها از این طریق به اینترنت وصل می شوند. 
وی تصریح کرد: دولت همراه دولتی است که بتواند با استفاده از تکنولوژی های جدید بهره وری خود را بالا برد.
وی افزود: همراه اول از سال گذشته بحثی جدی را در این زمینه شروع کرده است و با استفاده از دو پلتفرم داخلی و خارجی به قوه قضائیه، وزارت بهداشت، شرکت پست، شهرداری تهران، وزارت ورزش و جوانان، نیروی انتظامی و ... بر بستر سرویس های USSD، SMS، IVR و اپلیکیشن خدمت رسانی می کند.
سرائیان با بیان اینکه ظرف یکسال گذشته بالای ۴۰ میلیون اسمارت فون در ایران خریداری شده است گفت: دولت باید یک الزام استراتژیک در مورد تحولات پارادایم جدید نوآوری داشته باشد و یک پروژه ملی در این زمینه تعریف شود تا با بومی سازی این تغییرات، خودمان در داخل کشور رشد و بهره وری را به دست بگیریم.
در این مراسم سیدحسن سیدموسوی، دبیر علمی کنفرانس و مشاور مدیرعامل همراه اول نیز گفت: اجزای اکوسیستم دولت همراه بر پنج اصل «قابلیت همکاری»، «امنیت»، «بازبودن»، «انعطاف پذیری» و «مقیاس پذیری» و بر پایه استانداردهای دولت همراه استوار است و خود قادر به بهبود اثربخشی در ارتباطات نیز است. مهم ترین مسأله در این بخش، مقوله تغییرات و چرخه عمر فناوری در حوزه خدمات اینترنت و همراه است که لازم است با ترغیب بخش خصوصی و عمومی برای همکاری در راستای تطبیق با فناوری های جدید صورت گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :