fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 8272
  تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 3:17
  تعداد بازدید : 442

  شبكه اجتماعی آموزش امسال راه اندازی می شود

  رییس پژوهشگاه فناوری اطلاعات موسسه تحقیقات فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: شبكه های اجتماعی آموزش از نیمه نخست امسال در مدارس استان تهران راه اندازی می شود.

  ایرنا- دكتر عباس شاهمیرزایی با اعلام این مطلب افزود: این پروژه در مرحله پایلوت در شش مدرسه در مناطق محروم استان تهران و با استفاده از فناوری داخلی و با همكاری بخش خصوصی انجام می‌گیرد.
  به گفته شاه میرزایی هدف از انجام این طرح این است كه مدیران آموزش و پرورش قابلیت‌های شركت‌های داخلی را از نزدیك مشاهده كنند.
  وی گفت: در مدارس هوشمند تصور بر این است كه مساله اصلی خرید تخته هوشمند (Smart Bord) و تجهیز كلاس به سخت افزار نیست؛ چرا كه این كار علاوه بر داشتن هزینه‌های بالا، بهره‌وری كمتری را نیز دارد این در حالی است كه باید سازوكارهای تولید انبوه محتوا در كشور ایجاد شود و نیز تعاملات شبكه‌ای در حوزه آموزش باید افزایش یابد.
  این عضو شورای‌عالی فضای مجازی گفت: تجهیز محیط كلاس در اولویت سوم قرار دارد و نیز باید در تجهیز كلاس‌های درس در پروژه هوشمندسازی مدارس باید از روش‌های نرم‌افزاری استفاده كرد كه نیاز به سخت افزار كمتر است.
  وی افزود: شرط موفقیت كشور در پروژه هوشمندسازی مدارس در این است كه از فناوری‌های داخلی استفاده كنیم.
  شاه میرزایی گفت:‌ در صورتی كه كلاس درس را با تجهیزات خارجی هوشمند كنیم، در مرحله بعد نمی‌توان انتظار داشت كه محتوای آموزشی ارایه شده در آن محتوای داخلی باشد، چراكه ممكن است محتواهای تولیدشده در داخل كشور سازگاری با تجهیزات خارجی نداشته باشد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :