آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 82209
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1394 11:46
تعداد بازدید : 788

سرپرست شرکت مخابرات ایران

مخابرات امسال 3720 میلیارد تومان سرمایه گذاری می کند

سرپرست شرکت مخابرات ایران گفت: محور برنامه های مخابرات ایران، سیاست های مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی است.

فناوران- اسدلله دهناد در گفت وگو با نشریه ارتباطات، اظهار داشت: با توجه به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که در ادامه و تکمیل سیاست های گذشته رهبر انقلاب اسلامی ، خصوصا سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی تدوین شده و راهبرد حرکت صحیح اقتصاد کشور به سوی این اهداف عالی است؛ شرکت مخابرات ایران، محورهای فعالیت های خود را با هدف پیشرفت و سرآمدی در سال 94، طراحی وبرنامه ریزی کرده است .
وی سرفصل رویکردهای راهبردی و کلان سال 94 شرکت را که به منظور همسو کردن و سرعت بخشیدن به کوشش ها و فعالیت های شرکت های تابع، برنامه ریزی شده در قالب هفت حوزه تمرکز اعلام کرد و گفت: رشد و سودآوری پایدار، همکاری راهبردی با ذی نفعان کلیدی، ارایه خدمات نوآورانه و با کیفیت به مشتریان، هم افزایی ثابت وسیار، چابک سازی سازمان، تعالی عملکرد در IT و شبکه وحفظ وتوسعه منابع انسانی، به عنوان سرفصل ها و در مجموع 25 برنامه به مدیران عامل شرکت های استانی ابلاغ شده است. سرپرست شرکت مخابرات ایران در خصوص عملکرد سال جاری مخابرات در بخش نیروی انسانی و ساختار شرکت گفت: مخابرات در مجموع 50هزار و 132 نفر پرسنل در اختیار دارد و برنامه های مختلفی برای ارتقای کارآیی و بهره وری شرکت در دست اجراست که مهمترین آن تغییرات ساختاری شرکت و شرکت های مخابرات استانی است که به زودی ابلاغ می شود. ساختار جدید با هدف چابک سازی سازمان و صرفه جویی در هزینه ها، تصویب شده است.
وی درخصوص عملکرد بخش تلفن ثابت گفت: جمع دایری در چهارماه اول سال، 238 هزار شماره بوده است که میزان دایری مجموع تلفن های ثابت مشغول به کار، به 29میلیون و 655 هزار شماره و ضریب نفوذ تلفن ثابت کشوری به 37/8 رسیده است. دهناد همچنین، به دایری 214 هزار پورت جدید تحقق یافته در بخش باند پهن تا پایان تیرماه امسال، اشاره کرد و گفت: در این مدت، بیش از 320 هزار پورت جدید نصب شده که مجموع پورت های پرسرعت شرکت مخابرات ایران را به 5میلیون و 665 هزار پورت ارتقا داده و در حال حاضر4 میلیون و 290هزار پورت آن در حال بهره برداری است. وی به واگذاری حدود 2 میلیون شماره تلفن همراه جدید در سه ماه اشاره کرد و گفت: با این واگذاری جمع مشترکان همراه اول به بیش از 63 میلیون مشترک در پایان خرداد ماه 94رسیده است.
دهناد گفت: در سال 94 در بخش تلفن ثابت، 770 میلیارد تومان و در بخش تلفن همراه، 2500 میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید پیش بینی شده که امیدواریم با تلاش صورت گرفته، مبنی بر ایجاد کمیته FMC سرمایه­ گذاری جدید از بهره وری لازم به منظور سرویس دهی به هردومجموعه برخوردار شده و بتوانیم خدمات مورد نیاز مشترکان شرکت مخابرات ایران را ارایه دهیم.
وی افزود: در صورت افزایش تعرفه ها، این آمادگی را داریم که کل سود ناشی از آن را برای تکمیل و توسعه زیرساخت ها هزینه کنیم.
سرپرست شرکت مخابرات ایران در پایان با تاکید برتعامل بین دولت و شرکت مخابرات ایران افزود: براین باوریم که بازار موجود صنعت ارتباطات کشور، قابلیت گسترش بسیار زیادی دارد؛ امیدواریم وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات با ایفای نقش حاکمیتی، زمینه های گسترش بازار و جذب سرمایه ها را فراهم کند. در این راستا شرکت مخابرات ایران به عنوان بزرگترین اپراتورمخابراتی کشور و خاورمیانه، آمادگی خود را برای ایفای نقش و فراهم کردن فضای گسترش کسب وکار در صنعت ارتباطات اعلام کرده و امیدوار است با درایت متولیان امر از فرصت تاریخی ایجادشده در دولت تدبیرو امید استفاده بهینه ای صورت پذیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :