آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 82147
تاریخ انتشار : 14 شهریور 1394 16:15
تعداد بازدید : 944

سوالات تان را درباره بیماری های واگیردار از گوگل بپرسید

یکی از فجایعی که گاه به گاه گریبانگیر مردم جهان می شود، بیماری های واگیرداری است که بعضی اوقات جان هزاران نفر را می گیرد. بر همین اساس، موتور جست وجوی گوگل اطلاعات بیش از 900 بیماری را جمع آوری کرده و قابلیتی را ارایه کرده است که کاربران می توانند جواب هر پرسشی در مورد بیماری هایی چون التهاب چشم و موارد نادر مثل تب دانگ را در آن پیدا کنند.

Engadget- افرادی که دوست دارند در مورد برخی بیماری ها اطلاعات بیشتری کسب کنند و بدانند که این نوع بیماری ها چگونه شیوع پیدا می کنند و چگونه می توانند از بروز آنها جلوگیری کنند، می توانند از سرویس جدید گوگل بهره ببرند.  متخصصان گوگل با به روز رسانی وضعیت بیماری های مختلف و روش درمان آنها، این اطلاعات را جمع آوری کرده و در دسترسی کاربران قرار می دهند تا با یک سرچ ساده به اطلاعات گسترده ای در مورد این بیماری ها دست یابند. 
گوگل اوایل امسال میلادی از ویژگی جالبی برای ارایه اطلاعات پزشکی خبر داد. در واقع هر بار که کاربران به جست وجوی نام یک بیماری یا شرایط بهداشتی می پرداختند، یک باکس جداگانه در قسمت راست مرورگر و در کنار نتایج جست وجو ایجاد می شود و اطلاعات لازم را ارایه می داد. در ابتدا ۴۰۰ بیماری در دسترس بود و حال این رقم به بیش از دو برابر افزایش یافته است. گوگل در فوریه سال پیش، متوجه شد که یکی از پرطرفدارترین کلید واژه هایی که کاربران جست وجو می کنند، شرایط بهداشتی و مسایل مربوط به بیماری های مختلف است و بر همین تصمیم گرفت که در کنار نتایج جست و جوی معمولی که همواره در دسترسی کاربرانش قرار می داد، بخشی را نیز به این موضوع اختصاص دهد. بیش از این، اگر جست وجویی درباره بیماری ها انجام می شد، کاربران باید وارد سایت های مربوطه می شدند و اطلاعات را مشاهده می کردند. اما گوگل با ابداع جدید که با همکاری کلینیک مایو و تیمی از پزشکان انجام می دهد، اطلاعات کامل و صحیح تری را در اختیار کاربران قرار می دهد.  گوگل از اوایل امسال میلادی تاکنون علاوه بر افزودن اطلاعات مربوط به ۵۰۰ بیماری سعی کرده مدل طراحی باکس ها را دستخوش تغییراتی کند. بنابراین اگر کاربر صرفا در مورد علائم بیماری جست وجو کنید، علائم با اولویت در باکس نمایش داده می شوند. همچنین گزینه ای برای پرینت داده ها به صورت PDF نیز وجود دارد. به طور کلی گوگل قصد دارد که اطلاعات را در دسترس تر قرار داده و مردم را نسبت به سلامت خود آگاه تر کند. گوگلی ها علاوه بر بیماری های گرمسیری که برخی از آنها به فراموشی سپرده شده اند، مجموعه ای از بیماری های عفنونی که بیش از 1/5 میلیارد نفر از جمله 500 میلیون کودک در مناطق فقیرتر را مبتلا می کنند، هدف قرار داده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :