آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 82123
تاریخ انتشار : 14 شهریور 1394 13:22
تعداد بازدید : 837

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران پیگیری می‎کند:

بررسی مشکلات کسب و کار آموزش الکترونیکی در ایران

کارگروه آموزش الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران مشکلات و مسایل کسب و کار در حوزه آموزش الکترونیکی را با حضور متخصصان این حوزه بررسی می کند.

نصر تهران- مهرداد سیجانی مسوول کمیسیون فضای مجازی این سازمان گفت: این کارگروه ذیل کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران  با هدف گردهمایی فعالان آموزش الکترونیکی و به منظور  بررسی مشکلات کسب و کار در این حوزه، کار خود را آغاز کرده است.
سیجانی در این رابطه ادامه داد: کارگروه آموزش الکترونیکی تلاش می کند تا سند استانداردهای فعالیت تجاری در این حوزه را با حضور فعالان آموزش الکترونیکی در کشور تهیه کند تا بستر لازم برای ساماندهی فعالیت شرکت ها و اشخاص در این حوزه فراهم شود.
او با بیان  اینکه کارگروه آموزش الکترونیکی به دنبال هدایت فرایند آموزش الکترونیکی در کشور است، تاکید کرد: ماموریت کارگروه این است که ضمن آسیب شناسی فعالیت در زمینه آموزش الکترونیکی، توانمندي و قابلیت های موجود در این کسب و کار را شناسایی کند. مسوول کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران دراین رابطه ادامه داد: علاوه بر ارایه استانداردهای آموزش الکترونیکی، کارگروه در تلاش است فرایند فرهنگ سازی برای بهره گیری بیشتر از خدمات آموزش الکترونیکی در کشور را به ویژه برای دستگاه های دولتی توسعه دهد.
سیجانی در مورد برنامه کارگروه به منظور بررسی قوانین و مقررات آموزش الکترونیکی در کشور گفت: به دلیل ناشناخته ماندن توانمندی ها و قوانین و مقررات آموزش الکترونیکی در کشور، برگزاری برخی از دوره های آموزش الکترونیکی همچنان فاقد استانداردهای لازم و  معیارهای صحیح است و متاسفانه مخاطبان عمومی و دولتی این دوره ها نمی توانند از کیفیت لازم استفاده کنند.
او در خصوص فواید توسعه آموزش الکترونیکی قانونمند در کشور گفت: قطعا با ترویج و توسعه آموزش الکترونیکی مبتنی بر استانداردهای جهانی و با رعایت ضوابط این حوزه، کاربران و مخاطبان در سراسر کشور می توانند دانش مورد نیاز خود را به کمک روش های آموزش الکترونیکی و آنلاین 
دریافت کنند.
مسوول کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران ادامه داد: کارگروه در فعالیت های خود به دنبال تدوین سند تعرفه خدمات آموزش الکترونیکی براساس معیارهای مختلف هزینه های برگزاری این دورهها است. با آگاهی از این تعرفه ها، مخاطبان خصوصی و دولتی دوره های آموزش الکترونیکی می توانند هزینه های استانداردی را برای بهره گیری از این دوره ها پرداخت کنند. سیجانی در خصوص رواج ارایه مدارک غیرمعتبر تحت برگزاری آزمون های الکترونیکی گفت: به دلیل نبود نظارت کافی، برخی آموزشگاه های مجری برگزاری دوره های آموزش الکترونیکی و آنلاین، مدارک غیرمعتبری در ازای دریافت هزینه هایی به مخاطبان این حوزه ارایه می کنند که متاسفانه هیچ کدام رسمیت و کارایی لازم را ندارد.
او در خصوص برنامه کارگروه برای ارتباط بیشتر با دستگاه های متولی حوزه آموزش الکترونیکی در کشور افزود: سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران تلاش می کند در راستای توسعه ارتباطش با نهادهای متولی و تصمیم گیر این حوزه، مطالبات و مشکلات فعالان این حوزه را پیگیری کند.
 سیجانی با بیان اینکه کارگروه آموزش الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران از تمام فعالان  این حوزه برای حضور در این کارگروه دعوت می کند، گفت: علاقه مندان می توانند برای مشارکت و حضور در فعالیت های این کارگروه با دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران تماس بگیرند.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :