آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 82118
تاریخ انتشار : 14 شهریور 1394 12:15
تعداد بازدید : 1116

نایب رییس سندیکای تولیدکنندگان تجهیزات رایانه اعلام کرد:

نگرانی متقاضیان وام ICT از بررسی مدارک شان توسط رقبا

نایب رییس سندیکای تولیدکنندگان تجهیزات رایانه با اعلام اینکه پس از استعفای محمدحسین برخوردار از هیات نمایندگان اتاق تهران او به هیات نمایندگان اتاق راه یافته است، گفت: برخوردار که در انتخابات دوره هشتم هيات نمايندگان به اتاق تهران راه يافته بود، به دليل انتصاب در شرکت دخانيات و مشغوليات خود در اين نهاد، از عضويت در هيات نمايندگان اتاق تهران استعفا داد و از آنجایی که من حایز بيشترين راي پس از اعضاي اصلي منتخب در گروه صنعت بودم به جاي ايشان به هيات نمايندگان اتاق تهران راه يافتم.

فناوران - مسعود شنتیایی با بیان این مطلب که آقای برخوردار ظاهر از مدیرعاملی سام الکترونیک نیز استعفا داده، گفت: با توجه به مسوولیت وی در شرکت دخانیات، ایشان از مدیریت سام الکترونیک مستعفی شده اند، که البته هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است. وی در ادامه در خصوص پروژه شهر هوشمند و همکاری تشکل های ارتباطات و فناوری اطلاعات با شورای عالی فضای مجازی گفت: در ابتدا بحث را ه اندازی کرمانشاه مجازی را داریم که در جلسه ای با محمدحسن انتظاری دبیر شورای عالی فضای مجازی چنین مقرر شد که شرکت هایی که عضو تشکل های بخش خصوصی حوزه ICT هستند برای اجرای پروژه های استان کرمانشاه به صورت BOT سرمایه گذاری کنند. شنتیایی افزود: در این رابطه تمام تشکل ها موظفند به اعضای خود اطلاع رسانی کنند تا شرکت های علاقه مند در اجرای این پروژها شرکت کنند.
  ضرورت ارتباط تشکل ها با وزارت ICT
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران همچنین گفت: در رابطه با بحث شهر هوشمند و توسعه دانش فنی و فعالیت های حوزه فناوری اطلاعات به خصوص در رابطه با بحث اقتصاد مقاومتی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وام وجوه اداره شده ای برای تسهیلات به شرکت های حوزه ICT در نظر گرفته اند که متاسفانه تعداد بسیار کمی از شرکت ها به این تسهیلات دست یافته اند. وی افزود: انتظار ما این است که تشکل های قانونی به خصوص تشکل های زیرمجموعه اتاق بازرگانی به نوعی با وزارت ICT و سازمان فناوری اطلاعات ارتباط نزدیک تری داشته باشند. شنتیایی با بیان اینکه پروسه ارایه اطلاعات و دریافت وام وجوه اداره شده بسیار سخت و طولانی است، گفت: بسیاری از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات به این وام نیاز دارند، اما به دلیل شرایط سختی که برای آن گذاشته اند، نمی توانند از تسهیلات بهره مند شوند.
نایب رییس سندیکای تولیدکنندگان تجهیزات رایانه افزود: در واقع روند ثبت نام  و تکمیل و ارسال مدارک در پورتال وجوه اداره شده در اکثر مواقع با مشکل مواجه می شود و اغلب شرکت ها نمی توانند اطلاعات خود را ثبت کنند.
  اشکال اساسی وام وجوه اداره شده
شنتیایی همچنین با اعتراض به اینکه کار داوری و رسیدگی به درخواست متقاضیان وام وجوه اداره شده به افرادی از سازمان نظام صنفی رایانه ای واگذار شده است، گفت: رسیدگی به درخواست شرکت ها بر عهده افرادی از نظام صنفی رایانه ای است که خود رقیب شرکت های متقاضی هستند و به اطلاعات شرکت ها دسترسی پیدا می کنند. وی افزود: بارها اعلام کرده ایم که این کار اشکال دارد و نباید اطلاعات محرمانه شرکت ها به دست رقیب آنها سپرده شود. از طرفی افرادی که از طرف سازمان نظام صنفی رایانه ای به درخواست ها رسیدگی می کنند نظر مساعدی نسبت به برخی شرکت ها ندارند به همین دلیل  بحث ارزیابی صلاحیت شرکت ها چالش برانگیز شده است. وی تصریح کرد: این امر موجب شده است که تنها شرکت هایی که عضو سازمان هستند وام وجوه اداره شده را دریافت کنند.
  لزوم توجه یکسان به تمامی تشکل ها
نایب رییس سندیکای تولیدکنندگان تجهیزات رایانه با تاکید بر اینکه وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات باید همه تشکل ها را یکسان ببیند، گفت: تشکل های بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات هریک دارای جایگاه ویژه ای هستند که نمی توان آنها را نادیده گرفت. بنابراین از دولتمردان حوزه فناوری اطلاعات می خواهیم که نظری یکسان به تشکل ها داشته باشند.
شنتیایی همچنین افزود: با توجه به اینکه وام وجوه اداره شده کماکان در جریان است امیدواریم وزارتخانه تدابیری اتخاذ کند که ارایه تسهیلات به شرکت های متقاضی با شرایط آسان تری صورت بگیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :