آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81977
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1394 11:26
تعداد بازدید : 1409

گوگل روی پروژه ای برای بهبود درمان بیماری قند کار می کند

بنیاد دیابتی های بین الملل به تازگی اعلام کرده که تا سال 2035 تعداد 592 میلیون نفر از جمعیت جهان به بیماری دیابت مبتلا خواهند شد و بر همین اساس، گوگل همه فن حریف می خواهد با استفاده از تجربیات و دستاورد خود در مورد علوم زندگی که مهد آن در لابراتوارهای گوگل ایکس است، برای بهبود درمان این بیماری کمک کند.

هافینگتون پست- گوگل و شرکت داروساز فرانسوری یعنی «سانوفی» به تازگی اعلام کرده اند که در آینده ای نزدیک برای توسعه ابزارهای بهبود مدیریت و درمان بیماری دیابت، با هم همکاری خواهند کرد.
سانوفی با تیم «علوم زندگی» گوگل همکاری می کند تا با کمک هم اطلاعات مربوط به بیماران دیابت را جمع آوری کنند و با تحلیل آنها، اطلاعات بیشتری در مورد اثرات دیابت بر بدن کسب کنند. 
خط تولید محصولات دیابت سانوفی در سه ماهه دوم 2015، حدود 13/2 میلیارد دلار فروش داشته که این میزان، 20 درصد کل فروش شرکت را تشکیل می دهد و این امر نشان می دهد که چقدر تعداد افراد دیابتی در جهان زیاد هستند و چه هزینه هنگفتی را صرف درمان می کنند.  این در حالی است که فروش در این واحد استراتژیک و حساس به دلیل تداوم فشار قیمت گذاری در ایالات متحده آمریک ضربه خورده است. 
در حال حاضر، بخش علوم زندگی گوگل با شرکت داروسازی سوئیسی با نام نووارتیس در حال همکاری است تا لنزهای تماسی را برای کمک به افراد دیابتی بسازند. این لنز تماسی به منظور بررسی سطوح قند در بدن بیماران یا بازگرداندن توانایی فوکوس چشم آنها طراحی شده است. 
گوگل حتی با شرکت دکس کام، سازنده ابزارهای مانیتورینگ مداوم میزان قند خون هم همکاری می کند تا ابزار مانیتورینگی در ابعاد بسیار کوچک بسازند که روی پوست قابل نصب است. 
به غیر از اینها، غول جست وجوی جهان با شرکت  Biogenنیز قرارداد همکاری امضا کرده تا روی پیشرفت بیماری ام اس مطالعه کنند. 
گفتنی است که بخش علوم زندگی تیمی از لابراتوار گوگل ایکس است که تاکنون روی پروژه هایی چون خودروهای بدون راننده کار می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :