آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81936
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1394 0:28
تعداد بازدید : 1304

در نشست با سهیلا جلودارزاده مشاور امور بانوان در وزارت صنعت مطرح شد:

تبیین مدل توسعه یافتگی زنان با حضور بانوان کارآفرین در عرصه ICT

مشاور امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه‏ای با اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‏ای تهران گفت: تبیین مدل توسعه یافتگی زنان، مهم‎ترین دستاورد نمایشگاه نقش آفرینی زنان در اقتصاد پایدار خواهد بود که با حضور بانوان کارآفرین فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار خواهد شد.

نصر کشور- در این جلسه که با حضور سهیلا جلودارزاده، صائبه سلوکی سرپرست دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور و آزاده داننده رییس پیشین سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران برگزار شد؛ فرصت‎ها و چالش‎های برگزاری همایش و نمایشگاه‎هایی با هدف توسعه فعالیت‏های بانوان کارآفرین در عرصه‏های مختلف اقتصاد کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
سلوکی در ابتدای این نشست به معرفی ساختار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای، نحوه شکل‎گیری و اهداف آن پرداخت و افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‎ای یک تشکل مردم نهاد است که تاکنون 10 سال از عمر آن می گذرد و بالغ بر 11 هزار و 500 عضو در گروه شرکت ها، فروشگاه ها و اشخاص حقیقی در حوزه ICT دارد. طبق قانون مصوب مجلس، تمامی فعالان فناوری اطلاعات کشور موظف به عضویت در این سازمان هستند.
سرپرست دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور با اشاره به برگزاری نمایشگاه نقش آفرینی زنان در اقتصاد پایدار، مشارکت و حضور خانم ها در حوزه های مختلف فاوا را قابل توجه ارزیابی کرد و افزود: تاکنون نزدیک به 700 بانوی کارآفرین در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات داریم که از این تعداد 400 نفر در ساختار مدیریتی شرکت ها و فروشگاه ها ایفای نقش می کنند و باقی نیز به عنوان مشاور متخصص و احراز صلاحیت شده با شخصیت حقیقی از اعضای سازمان فعال هستند.
در ادامه این نشست جلودارزاده ضمن ابراز خوشحالی از مشارکت گسترده خانم‎ها در عرصه ICT کشور به اهداف برگزاری نمایشگاه نقش آفرینی زنان در اقتصاد پایدار اشاره کرد و افزود: تبیین مدل توسعه یافتگی زنان، اصلی ترین هدفی است که با برگزاری این نمایشگاه دنبال می کنیم. به دست آوردن این مدل نیز از طریق ابراز وجود و حضور بانوان کارآفرینان در تمامی صنایع امکان پذیر خواهد بود. تاکنون چنین مدلی تبیین نشده است و در تلاش هستیم به آن دست یابیم.
مشاور امور بانوان در وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تاکنون 30 گروه کالایی شناسایی شدند، افزود: برای گزینش بانوی کارآفرین سال و معرفی کارآفرینان برتر هر گروه کالایی را در رسته خودش مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم هرچند تلاش می کنیم در نهایت قدرتمندترین و تاثیرگذارترین بانوی کارآفرین را معرفی کنیم تا حس خودباوری و توانمندی را به دیگر خانم‏های فعال در صنایع مختلف منتقل کند.
داننده نیز با تاکید بر نقش موثر صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه اشتغال‎زایی برای بانوان، گفت: تعداد روز افزون دختران فارغ التحصیل در شاخه‎های مختلف ICT نشان می‎دهد نیروی آماده به کار و فعال در این بخش وجود دارد و از آنجایی که ماهیت فعالیت و کار در حوزه ICT با معیارهای فرهنگی ما تناسب بالایی دارد و عدم نیاز به سرمایه اولیه هنگفت، در مجموع فرصتی را مهیا می سازد تا با بهره گیری از آنها در جهت توانمندسازی بانوان حرکت کنیم.
دومين نمايشگاه و همايش نقش آفريني زنان در توسعه پايدار از 24 تا27 شهريور ماه 94 با مشارکت سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور در محل دائمی نمایشگاه ها برگزار خواهد شد. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت womensd.com   مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :