آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81933
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1394 0:23
تعداد بازدید : 1217

پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران برگزار شد:

بخش خصوصی نگران تعمیق رکود است

پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران، صبح دیروز با حضور سید صفدر حسینی، رییس صندوق توسعه ملی کشور برگزار شد.

اتاق تهران- نمایندگان پارلمان بخش خصوصی در این نشست بعد از شنیدن سخنان رییس صندوق توسعه ملی، ابهامات و سوالات خود را نیز مطرح کردند و نظرات خود را برای ارتقا عملکرد این صندوق و کمک بیشتر آن به بخش خصوصی کشور با سیدصفدر حسینی در میان گذاشتند.
همچنین در این نشست از سایت جدید اتاق تهران رونمایی شد. 
 در ابتدای این نشست مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران، به دلیل تقارن برگزاری این نشست با هفته دولت، برخی اقدامات دولت یازدهم در طول دو سال اخیر را موضوع سخن خود قرار داد و گفت: نگاه ویژه ای که دولت در طول دو سال گذشته نسبت به نقش آفرینی فعالان اقتصادی در جبهه های اقتصادی داشته، افق جدیدی را در توسعه اقتصادی کشور ایجاد کرده است. 
وی افزود: به موجب اقدامات اساسی که در این دو سال صورت گرفته، خوشبینی مردم به وضعیت اقتصادی افزایش پیدا کرده است. اقداماتی نظیر کنترل رشد پایه پولی و برقراری ثبات در بازار ارز؛ به نحوی که دیگر از هیجانات بازار ارز در سال های گذشته، خبری نیست.
رییس اتاق تهران ابراز امیدواری کرد که با تداوم مذاکرات، اقتصاد ایران در سال 94 رنگ رونق به خود ببیند. 
او همچنین گفت: در سه ماهه نخست سال، تولیدات کشور 8 درصد کاهش نشان داده است و شرکت های بورسی و کارگاه ها با 12 درصد افت فروش رو به رو شده اند. به بیان دیگر حدود چهار درصد ذخیره انبارها افزایش یافته است.
رییس اتاق تهران، این وضعیت واحدهای تولیدی را ناشی از تعمیق رکود دانست و گفت: از دولت می خواهیم برای رفع بحران کاهش تقاضا تدبیری بیندیشد. چرا که اگر رکود تداوم یابد، به کل اقتصاد کشور صدمات و لطمات بزرگی وارد 
خواهد کرد.
خوانساری در بخش دیگری از سخنانش در مورد ابلاغ قانون مالیات های مستقیم گفت: این قانون که از 1 فروردین سال 95 لازم الاجراست و دارای نکات مثبت بسیاری است؛ از جمله اینکه در آن ساده سازی و ایجاد شفافیت در نظام مالیاتی پیش بینی شده و مالیات تکلیفی حذف شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :