آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81932
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1394 0:21
تعداد بازدید : 1200

با وجود بازار خوب این محصولات در جهان

ایرانی ها هیبریدی نمی خرند

اگر چه گزارش های رسیده حاکی از این است که در بازارهای جهانی فروش تبلت ها به دلیل رشد تقاضا برای محصولات هیبریدی یا تبدیل شونده افزایش یافته، اما در بازار ایران همچنان کاربران ایرانی خرید تبلت یا نوت بوک را به دستگاه های هیبریدی ترجیح می دهند.

فناوران- از نظر برخی از کارشناسان قیمت گران دستگاه های هیبریدی عامل اصلی این تضاد بین بازار ایران و بازارهای جهانی است.
محمد رونقی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر می گوید: دستگاه های هیبریدی بی شک محبوبیت بیشتری نسبت به تبلت های معمولی دارند، اما قیمت بالا موجب شده که خریداران به این دستگاه ها تمایل نشان ندهند.
در مقابل یکی دیگر از فعالان بازار در این زمینه می گوید: هستند افرادی که برای خرید یک تبلت معمولی بیش از دو میلیون تومان هزینه می کنند، اما زیر بار خرید تبلت های هیبریدی نمی روند. به گفته وی، کاربران ایرانی گزینه های مختلفی را هنگام خرید مورد بررسی قرار می دهند و ممکن است یک تبلت غیر هیبریدی نیازهای کاربری مخاطب را بهتر از تبلت های هیبریدی برآورده کند.
از سویی برخی تمایلی به کار کردن با صفحات لمسی نداشته و از صفحات
لمسی گریزانند. 
به همین دلیل تمایلی به ساتفاده از تبلت چه از نوع هیبریدی و چه از نوع معمولی ندارند.
سیستم عامل هم موضوع مهمی است که در جلب نظر مخاطبان تاثیرگذار است. به گفته کارشناسان رشد نرخ دلار در سال های گذشته و کاهش قدرت خرید کاربران ایرانی موضوع دیگری است که موجب شده است کاربران ایرانی توجهی به محصولات گران قیمت نکرده و به سراغ تبلت های عادی بروند. 
برخی نیز به دلیل تعلق خاطر و عادتی که به نوت بوک دارند هرگز تصور نمی کنند که یک تبلت ظریف که احتمال بروز خرابی فیزیکی در آن زیاد است بتواند جایگزین 
نوت بوک ها باشد.
با این حال کارشناسان می گویند که در پی افزایش تبلت های هیبریدی و در همچنین در صورت کاهش قیمت ها در پی منطقی شدن نرخ دلار آزاد این امکان وجود دارد که بازار  کامپیوتر ایران نیز همرنگ جماعت شده و مانند بازارهای جهانی به سمت تبلت های هیبریدی برود.
همچنین بر اساس گزارش منتشر شده از سوی سایت سی نت، متخصصان پیش بینی می کنند که افت بازار فروش تبلت ها به دلیل وضعیت ارایه محصولات هیبریدی است و در آینده ای نه چندان دور شاهد تلفیق تبلت و لپ تاپ با یکدیگر خواهیم بود.
بر اساس این گزارش بازار کامپیوترهای خانگی برای چندمین سال پیاپی بدون رشد باقی مانده است و همین امر موجب شده است نتوان به آینده این بازار امید فراوانی داشت. 
حال با توجه به کاهش قیمت این محصولات و افت فروش تبلت ها پیش بینی می شود که شرکت های تولید کننده تبلت نیز به سراغ تولید محصولاتی ازاین دست بروند تا بتوانند دو رده از مخاطبان را در لیست احتمالی خریداران خود داشته باشند.
به این ترتیب پیش بینی می شود که در آینده ای نزدیک شاهد حل شدن بازار تبلت در دل بازار لپ تاپ ها باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :