fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 81924
  تاریخ انتشار : 11 شهریور 1394 0:6
  تعداد بازدید : 1230

  بودجه پارک های علم و فناوری 27 درصد افزایش یافت

  اعتبار پارک های علم و فناوری ۹۳ ، 20 میلیارد تومان بود که امسال این رقم با 27 درصد افزایش به 25 میلیارد تومان رسیده است.

  ایرنا- محمد فرهادی در نشست سراسری روسای پارک های علم و فناوری با تاکید براینکه نیازمند ایجاد نقشه راهی واحد برای تمامی مسایل پارک های علم و فناوری هستیم گفت: باید برنامه های راهبردی و آمایشی را در این عرصه به کار گیریم.
  وی گفت: ارزیابی مدیران کشور بر اساس همکاری های فناورانه و حمایت از شرکت های دانش بنیان از جمله موارد مناسب و مطلوبی بود که در این جلسه به آنها اشاره شد.
  فرهادی گفت: بهره مندی از خلاقیت و نوآوری متخصصین و خبرگان بومی در شرکت های دانش بنیان و همچنین افزایش ارتباط دانشگاه ها با پارک های علم و فناوری باید در دستور کار قرار گیرد. وی با بیان اینکه حدود 70 درصد پارک های علم و فناوری در کنار دانشگاه ها تاسیس شده است، گفت: به هیچ عنوان نباید دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری را رقیب یکدیگر بدانیم چرا که این وزارتخانه بر اساس قانون در سه مقوله علوم، تحقیقات و فناوری باید انجام وظیفه کند. هم اکنون تلاش داریم بین صنعت و دانشگاه نیز ارتباط برقرار کنیم و بر همین اساس نیز با وزارت صنعت، معدن و تجارت تفاهم هایی شده تا دفاتر علمی و فناوری در آن محل ها تاسیس شود.
  فرهادی با بیان اینکه دانشگاه های کارآفرین از جمله برنامه های دولت بوده است افزود: باید دانشگاه های نسل سوم همراه با مهارت و دانش آفرینی باشد.
  وی درباره دوران پساتحریم در کشور گفت: باید از تجارب داخلی و سایر کشورها در تربیت مدیران پارک ها بهره مند شویم.
  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: آیین نامه قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان از طرف شورای عطف تصویب شده و در دستور کار دولت قرار گرفته است که امیدوارم به زودی اجرایی شود.
  فرهادی با اشاره به تعامل مناسب وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این دو وزارتخانه همکاری های خوبی با وزارت علوم داشته اند که
  امیدوارم این همکاری ها افزایش یابد. در برنامه ششم حمایت از پارک های علم و فناوری در نظر گرفته شده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :