آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81922
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1394 23:41
تعداد بازدید : 1147

تغییرات در هیات مدیره مخابرات قطعی شد

مهلت 30 روزه بر ای معرفی نمایندگان جدید دولت در مخابرات

مجمع عمومی فوق العاده شرکت مخابرات ایران دیروز صبح برگزار و در قالب آن نمایندگان حقوقی دولت پس از انتخاب مکلف به معرفی نمایندگان اصلی دولت تا 30 روز آینده شدند.

فناوران- این مجمع به صورت فوق العاده و با حضور ۹۶.۲ درصد سهام داران این شرکت، با هدف تکمیل اعضای دولتی هیات مدیره شرکت مخابرات ایران برپا شد و همچنان شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت اصفهان و وزارت امور اقتصاد و دارایی، به عنوان نمایندگان حقوقی دولت در هیات مدیره شرکت مخابرات ایران تعیین شدند.
در مجمع فوق العاده مخابرات، در حالی که سهامدار عمده می توانست برای انتخاب دو نماینده دولت اعلام کاندیداتوری کند اما برای همراهی با دولت از کاندیداتوری سهام عدالت اصفهان به نمایندگی از سهام عدالت و وزارت اقتصاد به نمایندگی از دولت حمایت کرد.
در ابتدای این جلسه، داود زارعیان، مدیر کل روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران با تشکر از حضور حداکثری سهامداران در این مجمع اعلام کرد: هدف سهامدار عمده، تعامل با دولت است و اگر الزام قانونی نبود، شاید این مجمع برگزار نمی شد.
وی افزود: بر اساس ماده 30 اساسنامه، این شرکت موظف است برای تکمیل اعضای هیات مدیره تشریفات قانونی را رعایت کند و امروز در همین چارچوب، مجمع را در حضور نمایندگان سهامدار عمده، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سهام عدالت برگزار می کنیم.
بر اساس ماده 30 اساسنامه شرکت مخابرات، با توجه به تداوم غیبت دو شخص از اعضای هیات مدیره، باید مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده تشکیل و تعداد اعضا تکمیل شود. در عین حال مطابق با قانون تجارت در صورت غیبت 4 جلسه غیر موجه و نیز غیبت 6 جلسه به طور غیر متناوب هر یک از اعضای هیات مدیره به منزله استعفای آن عضو تلقی می شود. در ترکیب هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، دولت و سهام عدالت هر یک مالک 20 درصد سهام این شرکت در کنار سهم 50 درصد بعلاوه یک سهم شرکت توسعه اعتماد مبین هستند. آخرین ترکیب هیات مدیره شرکت مخابرات که در تاریخ 19 اردیبهشت ماه امسال به سازمان بورس اعلام شده نشان می دهد، محمد رضا مدرس خیابانی به نمایندگی از شرکت شهریار مهستان، سید مصطفی سید هاشمی به نمایندگی از گسترش الکترونیک مبین، نصرالله جهانگرد به نمایندگی از دولت، علی بقایی به نماینگی از توسعه اعتماد مبین و محمد روح اللهی نیز به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان اصفهان به 5 صندلی هیات مدیره مخابرات در حالی تکیه زده اند که سید اسد الله دهناد به عنوان مدیر عامل این ترکیب طی کمتر از 5 ماه گذشته سکاندار این شرکت اصل چهل و چهاری بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :