آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81921
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1394 23:40
تعداد بازدید : 1247

پلیس فتا هشدار داد

کودکان بهترین طعمه شکارچیان آنلاین هستند

سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: شکارچیان آنلاین در این فضا همیشه به دنبال افرادی هستند که اطلاعات خود را به راحتی ارایه می کنند و کودکان بهترین طعمه برای شکارچیان آنلاین هستند.

پلیس فتا- علیرضا آذردرخش با بیان اوقات فراغت تابستانی کودکان و افزایش استفاده آنها از اینترنت و تکنولوژی های روز گفت: در تابستان شاهد افزایش استفاده کودکان از اینترنت و سیستم های رایانه ای هستیم که متاسفانه خانواده ها نظارت کمتری بر این
موضوع دارند.
وی تهدیدات فضای مجازی را بسیار بیشتر از فضای حقیقی عنوان کرد و افزود: در فضای مجازی، امکان برقراری تماس های نامناسب کودکان با افرادی که ممکن است قصد سوء استفاده، بهره برداری یا تجاوز به حریم خصوصی آنها را داشته باشند، وجود دارد لذا تنها گذاشتن کودکان در این فضا خطرناک است. 
آذردرخش با بیان اینکه امکان بروز رفتارهای نامناسب کودکان به واسطه تاثیرپذیری از شیوه های برخورد آنلاین وجود دارد، گفت: ارایه اطلاعات شخصی در مکان هایی که افراد بسیار زیادی به آنها دسترسی خواهند داشت، مثل شبکه های اجتماعی وجود دارد؛ از این رو، امکان تبدیل شدن کودکان و نوجوانان به عامل یا هدف زورگیری سایبری دور 
از انتظار نیست. سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در توصیه به والدین گفت: از کودکان بخواهید تا هرگونه زورگویی سایبری را به سرعت و از طریق گفت و گوی حضوری یا تلفنی به شما اطلاع دهند.
این مقام مسوول با بیان اینکه والدین باید کودکان را نسبت به این مسئله آگاه کنند که مخاطبان آنلاین آنها در فضای مجازی لزوما همان افرادی نیستند که ادعا می کنند، چه بسا مجرمانی هستند که تلاش دارند از کودکان سواستفاده کنند، افزود: کودکان هرگز نباید بدون نظارت والدین خود با فرد یا افرادی که در دنیای مجازی ارتباط داشته اند، در دنیای واقعی ملاقات داشته باشند.
آذردرخش محرمانه نگهداشتن اطلاعات و جزییات شخصی در فضای مجازی و عدم دسترسی عمومی به آنها را از ضروریات برشمرد و گفت: والدین در این خصوص باید به کودکان خود آموزش دهند که
به هیچ عنوان اطلاعات شخصی خود و خانواده را در فضای سایبر منتشر نکنند ضمن آنکه مانع از به سرقت رفتن اطلاعات مهم و حساس در سیستم های رایانه ای شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :