آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81886
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1394 14:58
تعداد بازدید : 1107

دادگاهی شدن وب سایت هایی که از اطلاعات کاربران حفاظت نمی کنند

به موجب قانونی جدید در ایالات متحده آمریکا شاهد این هستیم که از این پس مدعی العموم می تواند پرونده دادگاهی علیه شرکت هایی که ازنظر امنیتی به سطح مناسبی نرسیده اند را به جریان انداخته و از این شرکت ها درخواست غرامت کند.

ایتنا- ماجرای انتشار اطلاعات به دست آمده از هک Ashley Madison موجب بیداری بسیاری از افراد و البته ترس عمومی از عدم وجود اعتماد به حفاظت از اطلاعات شخصی آنها شده است. این امر موجب شده است تا دادگاه های فدرال در ایالات متحده آمریکا دست به کار شده و نسبت به پدیده رو به رشد هک عکس العمل مناسب را نشان بدهند. 
بر اساس آمار بیشترین میزان وقوع هک به علت سهل انگاری های مسئولان امنیتی سایت ها در دنیای مجازی رخ می دهد و همین امر نیز دستمایه تصمیمات جدید دادگاه های فدرال شده است. این دادگاه ها به این امر اعتقاد دارند که پیشگیری بهتر از درمان است و با توجه به عدم امکان شناسایی سریع و دادگاهی کردن هکرها، می توان به سراغ دیگر سوی ماجرا رفت. به این ترتیب دادگاه های فدرال امکان ارائه شکایت رسمی از وب سایت هایی که امنیت اطلاعات کاربران خود را دست کم می گیرند خواهند داشت. 
این امر به این معنا است که اگر شرکت هایی که خدمات تحت وب را ارائه می دهند، نتوانند ساختار امنیتی مناسبی را به وجود بیاورند، پیش از اینکه یک هکر بخواهد به سراغ آنها برود باید به دادگاه پاسخگو بوده و غرامت سنگینی را پرداخت کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :