آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81850
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1394 12:53
تعداد بازدید : 787

رییس فن بازار معاونت علمی اعلام کرد:

تصویب 106 میلیارد ریال تسهیلات برای خرید محصولات دانش بنیان

تسهیلات لیزینگ برای خرید محصولات شرکت های دانش بنیان به ارزش ۱۰۶ میلیارد ریال مصوب شد.


مهر- اکبر قنبرپور، رییس مرکز فن بازار ملی معاونت علمی گفت: طرح لیزینگ محصولات دانش بنیان با انعقاد تفاهم نامه بین مرکز فن بازار ملی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی از ابتدای آذرماه سال ۹۳ شروع شده و در ۹ ماه گذشته پس از طی فاز اولیه آن در سال ۹۳، تاکنون به ۳۱ شرکت و معادل ۱۰۶ میلیارد ریال تخصیص یافته است.
وی افزود: ۶۰ پرونده دیگر به ارزش ۳۵۰ میلیارد ریال نیز توسط کارگزاران سراسر کشور در حال تکمیل و ارسال به صندوق نوآوری و شکوفایی است و برای اجرای این طرح، در حال حاضر ۴۰ کارگزار تبادل فناوری در سراسر کشور (۱۸ استان) در این طرح مشغول بازاریابی محصولات دانش بنیان بوده و با فعالیت آن ها پیش بینی می شود تعداد این تسهیلات افزایش یابد.
قنبرپور عنوان کرد: تسهیلات لیزینگ به کلیه خریداران محصولات دانش بنیان تولید شده توسط شرکت های دانش بنیان قابل تخصیص است. این تسهیلات به میزان ۷۰ درصد مبلغ قرارداد یا پیش فاکتور با نرخ ۹ درصد و دوره بازپرداخت حداکثر ۳۶ ماهه اعطا می شود.
رییس مرکز فن بازار ملی معاونت علمی گفت: با مذاکرات صورت گرفته، محدودیتی از نظر منابع مالی برای اعطای این تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی نبوده و متقاضیان می توانند ضمن تعامل با کارگزاران تبادل فناوری فن بازار که لیست آن از طریق آدرس اینترنتی فن بازار به نشانی techmart.ir در دسترس است، درخواست خود را ارایه دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :