آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81783
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1394 10:17
تعداد بازدید : 767

پهپادها مهندس ناظر می شوند

سال هاست که از دوربین ها در سایت های ساختمان سازی استفاده می شود تا فرآیند تکمیل پروژه ساخت را ثبت و روند آن را به نوعی زیر نظر بگیرند، اما سازندگان استودیوم ورزشی ساکرامنتو کینگز در کالیفرنیا از چیزی بیش از یک فناوری پیشرفته بهره می برند. آنها از پهپادهایی بهره می برند که مجهز به دوربین هستند و از تمامی زوایا روند ساخت استودیوم را زیر نظر دارند.


Engadget- این پهپادها که توسط شرکت ImageInFlight ساخته شده اند، با گرفتن تصاویر مداوم به متخصصان کمک می کند که تصاویر سه بعدی از روند ساخت این استودیو بسازند. طرح سه بعدی توسط نرم افزار که توسط محققان دانشگاه ایلینویز توسعه یافته، ایجاد می شوند. این طرح های سه بعدی قابلیت مقایسه با تصاویر گذشته ساخت و همچنین طرح های معماری اولیه که برای ساخت استودیوم در نظر گرفته شده اند را دارند. این روش، رصد فرآیند ساخت را راحت تر می کند و به راحتی می توان دریافت که کدام یک از گروه های کارگری باید بازدهی خود را بالا ببرند. 
یکی از طراحان این نرم افزار یک محققا ایرانی به نام مانی گلپرور فرد است که در مورد آن می گوید: دوربین ها یا افرادی که روند ساخت وساز را رصد می کنند، در صنعت ساختمان سازی جدید نیستند. اما خودکار شدن این سیستم رصد، حس دیگری را به کارگران می دهد. 
وی می افزاید: در این روش، سیستم به شما نمی گوید که کارگران چقدر بازدهی دارند، بلکه به شما می گوید که منابعی که این افراد نیاز دارند، چقدر باید کارآمدتر باشند. 
تیم دانشگاه ایلینویز همچنین روی پهپادهایی کار می کنند که مجهز به دوربین هستند و دقیقا همانند یک پلات فورد «انبوه سپاری» که شبیه به رییس میکرومدیریتی کا می کند. 
افراد می توانند از این پلات فورم برای رده بندی کارگران در ویدیوهای گرفته شده، استفاده کنند و ببینند که در ساعات کاری چگونه کار می کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :