آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81418
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1394 12:35
تعداد بازدید : 1019

بازار قطعات و تجهیزات کامپیوتری در مسیر رونق

اگر چه رشد تقاضا برای نوت بوک در سال های گذشته موجب از رونق افتادن بازار کامپیوترهای رومیزی و همچنین قطعات و تجهیزات کامپیوتری نظیر مادربورد، کارت گرافیک، مانتیور، وب کم و حتی ماوس و کیبورد شده، اما گویا کامپیوترهای رومیزی در حال بازگشت به بازار هستند.

فناوران- بر اساس بررسی های صورت گرفته، در شش ماه گذشته حجم تقاضا برای انواع کارت گرافیکی و مادربورد افزایش یافته و شرکت های عرضه کننده و نمایندگی های فروش عزم خود را برای واردات جدیدترین محصولات به بازار جزم کرده اند. 
در بازار مانتیور هم که سال ها شاهد یکه تازی دو برند ال جی و سامسونگ بودیم، برندهایی نظیر ایسوس، دل و بنکیو که مدتها از بازار دور بودند، وارد شده اند.  براساس اعلام فعالان بازار کامپیوتر، مانیتورهای جدید آمده اند تا با این برندهای حمایت شده (ال جی و سامسونگ) رقابت کنند.
محمد نصرتی، از فعالان بازار کامپیوتر می گوید: رونق بازار قطعه و تجهیزات کامپیوتری را نمی توان تنها به دلیل گرانی نوت بوک دانست. بلکه در شرایط فعلی واردات نوت بوک های حرفه ای به سختی و در حد محدودی وارد بازار شده و قیمت گرانی دارند، از سویی با عرضه قطعات حرفه ای یک کاربر نظیر گیمر، گرافیست یا حتی یک کاربر عادی می تواند به دلخواه خود کانفیگ دستگاه را تغییر داده و به قولی دستش برای ارتقای قابلیت های فنی دستگاه باز است.
به همین دلیل در بازار قطعات کامپیوتری و کامپیوترهای رومیزی شاهد یک رونق نسبی هستیم.
این فعال بازار افزود: البته مشخص نیست که این اتفاق تداوم یابد و ممکن است در پی عرضه نمونه های جدید نوت بوک بازار سلیقه خریداران تغییر کند. اما در شرایط فعلی برخی از کاربران، به ویژه کاربران حرفه ای کامپیوتر به جمع کردن سیستم و اسمبل کردن کامپیوتر روی آورده اند. این فعال بازار در مورد عرضه برندهایی که مدتها در بازار حضور نداشتند نیز گفت: به نظر می رسد که برندهایی که مدتها نامی از آنها در بازار برده نمی شد در پی بهبود شرایط سیاسی مجالی برای حضور در بازار یافته اند و می توان این اتفاق را یک نشانه خوب در بازار کامپییوتر دانست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :