fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 81320
  تاریخ انتشار : 2 شهریور 1394 9:55
  تعداد بازدید : 775

  کیلومترها فیبرنوری بی استفاده در ایران داریم

  مدیرعامل اپراتور فیبر نوری ایرانیان نت گفت: علیرغم فیبرکشی های متعدد در ایران، به دلیل عدم یکپارچگی این آمار در انجمن فیبر دنیا صفر درج شده است، در تلاشیم تا از فیبرهای موجود بیشترین استفاده را ببریم و هر جا فیبر کشی وجود ندارد، ایرانیان نت فیبرکشی کند.

  خبرگزاری فارس- محسن باقری چناری با بیان اینکه تمامی زیرساخت های اصلی ارتباطات در دنیا تحت نظر حاکمیت است، گفت: زیرساخت یک بخش اصلی، هزینه بر و غیر قابل واگذاری است که لایه اول ایجاد شهرهای هوشمند را تشکیل می دهد.
  مدیرعامل ایرانیان نت با بیان بخشی از فیبرهای موجود در استان تهران، افزود: شرکت مخابرات استان تهران در حال حاضر حدودا دارای هزاران کیلومتر فیبر نوری است؛ شهرداری تهران دارای 1200 کیلومتر فیبر نوری است و فقط شرکت توانیر 185 کیلومتر فیبر نوری در بزرگراه های تهران دارد که تنها از بخشی از این ظرفیت استفاده می کند و باقی آن بلا استفاده است و  این در حالی است که هزینه تمامی این حفاری ها و فیبرکشی ها از محل دارایی ها کشور تامین شده است.
  وی تصریح کرد: علیرغم این میزان فیبر در ایران که از بسیاری از کشورهای رقیب فیبر بیشتری داریم، اما در آمارهای جهانی این رقم ثبت نشده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :