آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81320
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1394 9:55
تعداد بازدید : 806

کیلومترها فیبرنوری بی استفاده در ایران داریم

مدیرعامل اپراتور فیبر نوری ایرانیان نت گفت: علیرغم فیبرکشی های متعدد در ایران، به دلیل عدم یکپارچگی این آمار در انجمن فیبر دنیا صفر درج شده است، در تلاشیم تا از فیبرهای موجود بیشترین استفاده را ببریم و هر جا فیبر کشی وجود ندارد، ایرانیان نت فیبرکشی کند.

خبرگزاری فارس- محسن باقری چناری با بیان اینکه تمامی زیرساخت های اصلی ارتباطات در دنیا تحت نظر حاکمیت است، گفت: زیرساخت یک بخش اصلی، هزینه بر و غیر قابل واگذاری است که لایه اول ایجاد شهرهای هوشمند را تشکیل می دهد.
مدیرعامل ایرانیان نت با بیان بخشی از فیبرهای موجود در استان تهران، افزود: شرکت مخابرات استان تهران در حال حاضر حدودا دارای هزاران کیلومتر فیبر نوری است؛ شهرداری تهران دارای 1200 کیلومتر فیبر نوری است و فقط شرکت توانیر 185 کیلومتر فیبر نوری در بزرگراه های تهران دارد که تنها از بخشی از این ظرفیت استفاده می کند و باقی آن بلا استفاده است و  این در حالی است که هزینه تمامی این حفاری ها و فیبرکشی ها از محل دارایی ها کشور تامین شده است.
وی تصریح کرد: علیرغم این میزان فیبر در ایران که از بسیاری از کشورهای رقیب فیبر بیشتری داریم، اما در آمارهای جهانی این رقم ثبت نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :