آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81318
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1394 9:52
تعداد بازدید : 817

توصیه های پلیس فتا برای استفاده از کامپیوترهای عمومی

پلیس فضای تبادل اطلاعات نسبت به سرقت اطلاعات مالی، شخصی و حریم خصوصی افراد در زمان استفاده از کامپیوترهای عمومی هشدار داد.

پلیس فتا- در صورت رعایت برخی موارد امنیتی ساده توسط کاربران که موجب حفظ اطلاعات مالی، شخصی و حریم خصوصی شان می شود، کامپیوترهای موجود در کتابخانه ها، کافی نت ها، فرودگاه ها و غیره می تواند امن باشد.
بنا به گفته پلیس فتا، شهروندان در نظر داشته باشند که برای جلوگیری از ذخیره و ارسال اطلاعتشان توسط هکرهایی که پیش از استفاده آنها روی سیستم نرم افزارهایی نصب کرده اند، بهتر است از وارد کردن اطلاعات مهم و انجام کارهای حساس با کامپیوترهای عمومی خودداری کنند.
پلیس فتا در خصوص استفاده کاربران از کامپیوترهای عمومی به کاربران توصیه کرد: 
- اطلاعات مربوط به وارد شدن (login) خود را ذخیره نکنید.
- همیشه قبل از خروج از سایت هایی که استفاده کرده اید حتما روی قسمت “log out” کلیک کرده و این نکته را در نظر داشته باشید که بستن پنجره مرورگر یا تایپ کردن آدرس یک سایت دیگر به جای سایت قبلی، به هیچ وجه برای خروج از صفحه آن سایت کافی نیست.
- درگاه ورود به ایمیل و مسنجرها در بسیاری از برنامه ها به ویژه شبکه های اجتماعی، کلمه و رمز عبور شما را ذخیره می کنند تا در مراجعات بعدی به صورت خودکار وارد صفحه مورد نظر شوید، این گزینه را غیر فعال کرده تا هیچ فردی بعد از اتمام کار شما نتواند وارد صفحات شما شود.
- کامپیوتری را که روی صفحه نمایش آن اطلاعات حساس وجود دارد ترک نکنید.
- در صورت ترک سیستم، روی قسمت خروج تمام برنامه کلیک کرده و تمام پنجره هایی را که ممکن است اطلاعات حساس را نمایش دهد ببندید.
- از مرورگری استفاده کنید که سوابق شما شامل کلمات و رمز عبور و سایت هایی را که بازدید کرده اید ذخیره نکند.
- پاک کردن فایل های اینترنتی موقتی و “history” شما در اتمام زمان استفاده از کامپیوترهای عمومی به حفظ حریم خصوصی شما کمک می کند.
- هنگام استفاده، مراقب افرادی که از پشت سر یا در کنار شما، مانیتور را نگاه می کنند باشید و در صورت حضور این افراد، اطلاعات و رمز عبور خود را به گونه ای وارد کنید که افشا نشود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :