آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81317
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1394 9:51
تعداد بازدید : 761

استفاده از شرکت های ارزیاب برای اجرای قانون حمایت از دانش بنیان ها

هم اندیشی بررسی فرآیند ارزیابی و حمایت از شرکت های دانش بنیان با حضور شرکت های خصوصی ارزیاب در معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار و در آن اعلام شد که از شرکت های ارزیاب برای اجرای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان استفاده می شود.


ایرنا- سیدمحمد صاحبکارخراسانی سرپرست امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری و دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان در این هم اندیشی گفت: بر اساس مصوبات کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان، در فرآیند اجرای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان، باید از شرکت های خصوصی توانمند و حرفه ای که فعالیت ارزیابی را انجام می دهند، استفاده کرد.
صاحبکار خراسانی افزود: یکی از مشکلاتی که در نظام فناوری و نوآوری کشور وجود دارد، ضعف توان ارزیابی دقیق است و باید توانمندی ارزیابی حرفه ای در بخش خصوصی کشور شکل بگیرد و بدنه دولتی از این توان حرفه ای، به نحو مناسبی در فرآیند اجرای برنامه های خود استفاده کند.
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان همچنین گفت: نمی توان با اتکا به چند نفر کارمند معدود دولتی، برنامه های گسترده ملی را اجرایی کرد و حتما باید بخش خصوص به عنوان بازوی اجرایی به کمک دولت بیاید و وظیفه نظارت بر آنها و جلوگیری از تخلفات بر عهده دولت است. 
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان افزود: بنابراین با توجه به تجربیات قبلی کشور و حجم بسیار بالای فعالیت ها در فرآیند اجرای قانونی حمایت از شرکت های دانش بنیان، کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان مصوب کرده  است که شرکت های خصوصی ارزیاب در فرآیند اجرای این قانون ورود کنند و معاونت علمی و فناوری رییس جمهور به عنوان دبیرخانه کارگروه، برنامه ویژه ای را برای شناسایی و آموزش و توانمندسازی شرکت های خصوصی ارزیاب اجرا می کند.
وی با بیان لزوم وجود این شرکت های خصوصی در همه استان های کشور گفت: از پارک های فناوری سراسر کشور خواسته ایم که با توجه به شناختی که از وضعیت استان دارند، یکی از شرکت های توانمند در زمینه ارزیابی را به دبیرخانه کارگروه معرفی کنند تا در دوره آموزشی و توانمندسازی حضور یابد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :